Angielskie kluby niższych lig otrzymają 50 milionów funtów pomocy

Piłka nożna
Angielskie kluby niższych lig otrzymają 50 milionów funtów pomocy
fot. PAP
Mateusz Klich i jego Leeds znajdą się w gronie klubów wspartych finansowo przez EFL.

Angielska Liga Piłkarska (EFL), zrzeszająca trzy dywizje poniżej Premier League, przedstawiła pakiet pomocy krótkoterminowej o wartości 50 milionów funtów dla swoich klubów. Środki finansowe mają im pomóc w czasie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

Rozgrywki piłkarskie w Anglii została wstrzymane w ubiegłym tygodniu. Jest mało prawdopodobne, że drużyny wrócą do gry na początku kwietnia, jak początkowo planowano, dlatego EFL wykonała krok, aby pomóc klubom walczącym z konsekwencjami zawieszenia meczów.

 

Zobacz: Szkocki klub chce obniżyć zarobki pracowników o połowę

 

"Chociaż nie ma jednego rozwiązania, należy wprowadzić środki w celu natychmiastowej pomocy poprzez pakiet pomocy krótkoterminowej o wartości 50 milionów funtów" - poinformowała EFL w oświadczeniu po posiedzeniu zarządu.

 

Kluby poniżej Premier League w dużej mierze bazują na dochodach z dnia meczu, aby przetrwać.

 

Zobacz: Cztery duże nazwiska na wylocie z Bayernu

 

EFL zrzesza Championship, League One i League Two, czyli - odpowiednio - drugi, trzeci i czwarty poziom rozgrywek w Anglii.

 

Kluby Premier League (czyli najwyższego szczebla) omówią swoje plany w czwartek podczas wideokonferencji. Chodzi m.in. o scenariusz na dokończenie sezonu i zaradzenie szkodom finansowym spowodowanym przez pandemię koronawirusa.

ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze