Dyrektor sportowy Piasta: Decyzja o zawieszeniu ligi była słuszna

Piłka nożna
Dyrektor sportowy Piasta: Decyzja o zawieszeniu ligi była słuszna
fot. Cyfrasport
Decyzję o zawieszeniu ligi popiera dyrektor sportowy Piasta Bogdan Wilk.

- Decyzja o zawieszeniu rozgrywek była słuszna, ale musimy się dostosować do warunków. Trwają jeszcze konsultacje, by ułożyć w szczegółach plan działań - powiedział dyrektor sportowy Piasta Gliwice Bogdan Wilk.

Wciąż nie wiadomo, co dalej z zawieszonymi rozgrywkami PKO BP Ekstraklasy. Z jednej strony w Europie wciąż szaleje pandemia koronawirusa, która uniemożliwia normalne rozgrywanie meczów, z drugiej - brak spotkań (także tych przy pustych trybunach) uderza finansowo w kluby, które nie zarabiają, o czym w ostatnim magazynie Cafe Futbol mówił kilkukrotnie prezes i właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski. Decyzję o zawieszeniu ligi popiera natomiast dyrektor sportowy Piasta Bogdan Wilk.
 
– Decyzja o zawieszeniu rozgrywek była słuszna, ale musimy się dostosować do warunków. Trwają jeszcze konsultacje, by ułożyć w szczegółach plan działań. Czekamy na rozwój sytuacji, ale na ten moment we wtorek wracamy do treningów, by być przygotowanym na wznowienie rozgrywek – powiedział oficjalnemu serwisowi Piasta Wilk.

Drużyna, która pod wodzą trenera Waldemara Fornalika zdobyła w poprzednim sezonie mistrzostwo Polski, wciąż ma szanse na obronę tytułu. Obecnie gliwiczanie zajmują w tabeli PKO BP Ekstraklasy drugie miejsce, tracąc do liderującej Legii osiem punktów. W perspektywie mieliby jednak jeszcze jeden mecz ze stołecznymi – w fazie play off.
 
– W piątek normalnie odbył się trening pierwszego zespołu. Drużyna przepracowała jednostkę treningową tak, jak wyglądałoby to w przypadku rozegrania meczu w sobotę. Byliśmy przygotowani na to, że rozegramy mecz. Mniej więcej o godzinie 13.00, kiedy zapadała decyzja o zawieszeniu rozgrywek, to wszystko zmieniliśmy. Na razie drużyna ma trzy dni wolne, a my zastanowimy dokładnie jak działać, ale musimy być cały czas "pod prądem" i liczyć się z tym, że będziemy grali dalej mecze... Może w kwietniu, może w maju, zobaczymy – powiedział dyrektor sportowy klubu w rozmowie z Piast-gliwice.eu.
seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze