Hiszpański klub odmówił testów na koronawirusa

Piłka nożna
Hiszpański klub odmówił testów na koronawirusa
fot. PAP
Piłkarze Realu Valladolid nie przejdą testów na koronawirusa.

La Liga zaproponowała jej klubom wykonanie testów na obecność koronawirusa. Wykryto bowiem już wiele przypadków między innymi w szeregach Espanyolu oraz Valencii. Zespołem, który odmówił jest Real Valladolid - klub przyznał, że jest wiele osób, które bardziej potrzebują diagnozy.

Liczba zachorowań i zgonów w Hiszpanii stale rośnie w niepokojącym tempie. Koronawirusa wykryto już o wielu piłkarzy, a hiszpański związek podjął decyzję o przebadaniu wszystkich klubów La Liga. Kwarantannę wprowadzono między innymi wśród piłkarzy Realu Madryt.

 

Zobacz: Włosi wzruszeni wpisem Szczęsnego. "Mam szczęście, że tu jestem"

 

Inną drogą postanowił pójść Real Valladolid, który przekazał testy osobom potrzebującym. Klub stwierdził, że żaden z zawodników nie ma objaw zakażenia SARS-CoV-2.

 

- La Liga oferowała nam testy, ale nie zdecydowaliśmy się ich zrobić. Powód jest społeczny. Żaden zawodnik nie wygląda na chorego, a jest wiele osób, które czują się źle i potrzebują testów szybciej. One mają pierwszeństwo - napisał w oświadczeniu rzecznik klubu z Valladolid.

 

Zobacz: Klub Serie A od poniedziałku wznowi treningi

 

Wśród zarażonych piłkarzy La Liga są między innymi Eliaquim Mangala czy Ezequiel Garay. Hiszpania jest jednym z najbardziej doświadczonych przez pandemię COVID-19 państw świata. Do środowego popołudnia wskutek tej choroby zmarło prawie 600 osób, a ponad 13,9 tys. zostało zakażonych.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie