Kolejna federacja przekłada zawody. Na piasku zagramy najwcześniej w czerwcu!

Piłka nożna
Kolejna federacja przekłada zawody. Na piasku zagramy najwcześniej w czerwcu!
Fot. PAP
Marcin Stanisławski, trener reprezentacji Polski w piłce nożnej plażowej

Wszystkie zawody organizowane przez BSWW (Światowa Federacja Beach Soccera) w związku z pandemią koronawirusa zostały przełożone na inne terminy. - Wierzę w to, że w niedalekiej przyszłości przystąpimy do tej pięknej rywalizacji jako szczęśliwe i zdrowe beachsoccerowe społeczeństwo - mówi Marcin Stanisławski, trener reprezentacji Polski w piłce nożnej plażowej.

Federacja BSWW podjęła decyzję, że najbliższe zawody w tegorocznym kalendarzu zostaną przełożone na późniejsze terminy. Na razie wiadomo, że Puchar Salwadoru (Indes Cup el Salvador 2020), który miał być rozegrany w kwietniu odbędzie się w sierpniu. Z kolei rozgrywki Euro Winners Cup, czyli beachsoccerowej Ligi Mistrzów na chwilę obecną zostały przeniesione na pierwszy tydzień czerwca. Gospodarzem zawodów ponownie będzie portugalskie Nazare.

 

- Najważniejszym priorytetem Beach Soccer World Wide (BSWW) jest ciągły rozwój sportu na całym świecie, ale w takich momentach jak

ten kwestia zdrowia musi być zwsze na pierwszym miejscu - uważa Prezydent federacji BSWW, Joan Cusco. - Dlatego my jako organizacja globalna uważamy, że naszym obowiązkiem jest ochrona zdrowia ludzkiego i naszym priorytetem będzie podejmowanie w przyszłości wszelkich niezbędnych działań - dodaje.

 

Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie w rywalizacji mężczyzn w finale Ligi Mistrzów w beach soccerze wystąpił zespół KP Łódź, który w decydującym meczu przegrał z portugalskim zespołem SC Braga 0:6. W rywalizacji kobiet w walce o awans do półfinału zawodniczki Lady Grembach Łódź uległy francuskiej drużynie Stade de Reims 2:4. W październiku Mistrzynie Polski zajęły drugie miejsce w rozgrywanych w Turcji Klubowych Mistrzostwach Świata. W wielkim finale łodzianki przegrały z włoskim zespołem Pavia Lokrians 3:4.

 

- W zaistniałej sytuacji sport zszedł na dalszy plan. Sens każdej rywalizacji jest tylko wtedy gdy nic innego nam zawodnikom, trenerom, działaczom, organizatorom imprez oraz kibicom nic nie zaprząta głowy, tylko możemy skupić się wyłącznie na aspekcie sportowym. Beach soccer to wspaniały sport, piękna zabawa, ale w obliczu tak poważnego tematu jak epidemia to jednak tylko beach soccer. Wierzę w to, że w niedalekiej przyszłości przystąpimy do tej pięknej rywalizacji jako szczęśliwe i zdrowej beachsoccerowe społeczeństwo - mówi Marcin Stanisławski, trener reprezentacji Polski w piłce nożnej plażowej.

 

Na razie nie wiadomo co z pozostałymi rozgrywkami. Na chwilę obecną pierwszy turniej eliminacyjny Europejskiej Ligi Beach Soccera ma zostać rozegrany w dniach 12-14 czerwca we Włoszech, a turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata wstępnie zaplanowano na drugą dekadę września. Miejsce gdzie zostaną rozegrane te zawody na razie nie jest jeszcze znane.

Grzegorz Michalewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie