Kowalski: Szef UEFA był krótkowzroczny. Widok przesłoniły mu pieniądze

Piłka nożna
Kowalski: Szef UEFA był krótkowzroczny. Widok przesłoniły mu pieniądze
fot. PAP

UEFA kierowała się pieniędzmi, przez co połowa drużyny Valencii jest zarażona koronawirusem - powiedział Cezary Kowalski, który był gościem w Poranku z Polsatem Sport.

- Patrzę na prasę hiszpańską, a w Hiszpanii sytuacja jest dramatyczna i coraz gorsza, a tam trwa już dyskusja na temat przywrócenia rozgrywek La Liga. Prezes Javier Tebas twierdzi, że przygotowano kalendarz, który uwzględnia wszystkie przesunięcia. Mecze planowane są bez udziału publiczności, drużyny będą skoszarowane i badane przed meczami. Okazuje się, jak mawiają najbogatsi w Europie, że futbol bez kibiców istnieje, natomiast bez transmisji nie. Dlatego będzie robione wszystko, aby sport w jakiejś tam formule istniał - powiedział Kowalski, który specjalizuje się w hiszpańskiej piłce.

 

Zobacz także: Piłkarze Bayernu rozpoczęli treningi nadzorowane przez Internet

 

O pomyśle kontynuowania rozgrywek i decyzjach podejmowanych w ostatnich dniach wypowiedział się także dziennikarz „Prawdy Futbolu” Roman Kołtoń. - Trudno, aby środowisko sportowe nie zajmowało się szczegółami. Czasem ktoś mnie pyta: „A dlaczego tyle mówicie o futbolu w tym czasie?”. Przecież futbol jest częścią naszej rzeczywistości, jest naszym życiem, naszą pasją! I też dotknięty jest problemami, z którymi zmaga się świat. Tak jak UEFA jeszcze dziesięć dni temu fatalnie zarządzała kryzysem, na przykład Aleksander Ceferin, szef UEFA, nie rozumiał powagi sytuacji. Tak jak bardzo wielu ludzi. Później przeforsowano granie Ligi Mistrzów, przeforsowano początek 1/8 finałów Ligi Europy - stwierdził.

 

  

 

Na odpowiedź Kowalskiego nie trzeba było długo czekać: „Można było to przewidzieć i nie dopuścić do meczu Valencii, po którym 35 proc. piłkarzy i sztabu zaraziło się koronawirusem. Już wtedy ludzie wiedzieli, lekarze to wiedzieli, że nie należy się spotykać i grać. Ceferin był po prostu krótkowzroczny".

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze