Miasto Nowy Jork odwołało hitową galę UFC 249!

Sporty walki
Miasto Nowy Jork odwołało hitową galę UFC 249!
fot. UFC
Do gali UFC 249: Khabib vs Ferguson nie dojdzie w Nowym Jorku.

Mimo zapewnień szefa organizacji UFC, Dany White'a - hitowa gala UFC 249 nie odbędzie się, jak pierwotnie zakładano. Wydarzenie, które zaplanowano na 18 kwietnia w Nowym Jorku zostało odwołane przez... władze miasta. W walce wieczoru Khabib Nurmagomedov miał zmierzyć się z Tonym Fergusonem.

Gala UFC 249 miała odbyć się w Barclays Center, jednak Stany Zjednoczone są przerażone pandemią koronawirusa i odwołują kolejne wydarzenia. Podobną decyzję podjęła Komisja Sportowa stanu Nowy Jork (NYSAC).

 

Zobacz: Jak wygląda twarz Jędrzejczyk na tydzień po walce z Zhang? (WIDEO)

 

- Ze względu na odpowiednie środki ostrożności i zalecenia Centrum Kontroli Chorób, Komisja Sportowa stanu Nowy Jork poinformowała organizację UFC, że gala UFC 249 nie może odbyć się na terenie naszego stanu - napisano w oficjalnym komunikacie, wysłanym przez władze miasta wiadomością elektroniczną.

 

Dla White'a jest to kataklizm, bowiem szef UFC deklarował, że dokona wszelkich starań, aby zorganizować hitowy pojedynek. Organizacja nie poddaje się i szuka nowego miejsca, aby gala mogła się odbyć. Prawdopodobnie w studio, bez kibiców.

 

- Ta walka się wydarzy, nawet bez kibiców. Zrobimy co trzeba. Możliwe, że poza Stanami Zjednoczonymi - mówił pewny siebie sternik UFC.

 

Jeszcze w środę, optymistyczne wieści na temat doprowadzenia pojedynku do skutku przekazał jego bohater, a więc Nurmagomedov.

 

Zobacz: Czołowy zawodnik UFC szydzi z Jędrzejczyk! "Podkochiwała się we mnie, ale nie miałem dla niej czasu"

 

Skomplikowaną sytuację skomentował Nurmagomedov podczas transmisji na żywo na Instagramie.

 

- Czekam na informację o nowym miejscu gali. Potrzebujemy maksymalnie 100 zdrowych osób, zamkniętej hali i można zrobić show. Postawcie kamerę do PPV i będziemy walczyć - stwierdził mistrz kategorii lekkiej.

 

Nie dziwi fakt, że Dagestanczyk chciał doprowadzić walkę do skutku. Jego pojedynek z Fergusonem zestawiano już cztery razy w przeszłości, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie