Piękny gest piłkarzy Borussii Moenchengladbach. Przeznaczą pieniądze dla pracowników

Piłka nożna
Piękny gest piłkarzy Borussii Moenchengladbach. Przeznaczą pieniądze dla pracowników
fot. PAP
Na zdjęciu Breel Embolo z Borussii Moenchengladbach

W dobie panującej pandemii koronawirusa solidarność społeczeństwa jest niezwykle istotna. Przykładem takiej postawy jest ekipa Borussii Moenchengladbach, której piłkarze oraz sztab szkoleniowy postanowili zrzec się części wynagrodzenia i przeznaczyć pieniądze dla pracowników klubu.

Ze względu na zawieszenie rozgrywek sportowych, wiele klubów będzie borykać się ze sporymi stratami finansowymi. Taki problem nie uniknie również włodarzy Borussii Moenchengladbach. Na ich szczęście z pomocą nadejdą piłkarze tej drużyny oraz sztab szkoleniowy, którzy w tym trudnym okresie postanowili zrzec się części wynagrodzeń, aby nie tylko pomóc w oszczędnościach, ale również wesprzeć pracowników klubu.

 

Zobacz także: Włosi wzruszeni wpisem Szczęsnego. "Mam szczęście, że tu jestem"

 

- Drużyna zaoferowała, że zrzeknie się części pieniędzy, aby móc pomóc klubowi oraz jego pracownikom. Jestem niesamowicie dumny z tych chłopaków. To jasny sygnał, że stanowimy jedność, zarówno w dobrych jak i złych czasach. Zawodnicy oraz sztab chce dać coś w zamian Borussii, a także odwdzięczyć się fanom, którzy są naszym wsparciem. Do akcji przyłączają się także włodarze klubu - powiedział dyrektor sportowy ekipy z Moenchengladbach, Max Eberl.

 

 

W momencie zawieszenia rozgrywek Bundesligi ekipa Borussii Moenchengladbach plasowała się na czwartym miejscu z sześcioma punktami straty do prowadzącego Bayernu po 25. kolejkach.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze