Formuła 1: Wirtualna rywalizacja zastąpi odwołane zawody

Moto
Formuła 1: Wirtualna rywalizacja zastąpi odwołane zawody
fot. PAP

Kierowcy Formuły 1 dołączą do graczy rywalizujących w wirtualną wersję wyścigów. Zaplanowano cykl, który zastąpi prawdziwe Grand Prix odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Esports Virtual Grand Prix Series ma potrwać do maja.

Pierwszy wirtualny wyścig odbędzie się w niedzielę. Pierwotnie na ten dzień zaplanowane było Grand Prix Bahrajnu. W wersji wideo gracze pokonają 28 okrążeń toru, czyli połowę rzeczywistego dystansu.

 

Rywalizacja razem z kwalifikacjami powinna potrwać około 90 minut. Będzie transmitowana na żywo, za pośrednictwem YouTube'a, Twitcha i Facebooka.

 

Dla niedoświadczonych w grach wideo kierowców przygotowano pewne ułatwienia. Ich bolidy m.in. w mniejszym stopniu będą ulegały uszkodzeniom oraz będą wyposażone w kontrolę trakcji.

 

"Chcemy połączyć walory rywalizacji i rozrywki" - napisano w oświadczeniu.

 

W kolejnych tygodniach odbędzie się wirtualna rywalizacja na torach w: Wietnamie, Chinach, Holandii, Hiszpanii oraz Monako. Natomiast w weekendy, w których nie było zaplanowanych Grand Prix, odbędą się wyścigi towarzyskie.

 

Zobacz: N'Gapeth zakażony koronawirusem! Siatkarz trafił do szpitala

 

"Kiedy niemal cała rywalizacja sportowa zamarła, mamy świetną okazję podkreślić zalety esportu i niesamowite umiejętności zawodników w nim rywalizujących" - podkreślił Julian Tan, szef działu esportu w Formule 1.

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze