Gniew prezydenta Serbii! Jovic zostanie aresztowany, jeśli opuści dom

Piłka nożna
Gniew prezydenta Serbii! Jovic zostanie aresztowany, jeśli opuści dom
fot. PAP
Prezydent Serbii nie ma litości dla Luki Jovicia po jego nieodpowiedzialnym zachowaniu.

Luka Jovic zapracował sobie na fatalny PR, łamiąc zasady kwarantanny, by świętować urodziny swojej dziewczyny. Snajper Realu przeniósł się z Madrytu do Belgradu i został przyłapany na zabawie w centrum miasta. Niezwykle krytycznie na temat zachowania gwiazdy serbskiej piłki wypowiedzieli się premier i prezydent kraju.

- Oni zarabiają miliony i ignorują najprostsze zalecenia. Niestety, mamy negatywne przykłady zachowań, podrzucane nam przez nasze gwiazdy - mówiła premier Serbii, Ana Brnabic.

 

To jednak nie koniec burzy, którą swoim zachowaniem wywołał Jovic. Napastnik Realu Madryt udał się do swojego kraju z Madrytu, a więc obszaru o jednym z największych zagrożeń występowania koronawirusa. Powodem było świętowanie urodzin swojej dziewczyny.

 

Zobacz: Piłkarze Juventusu przerwali kwarantannę i polecieli do ojczyzny

 

22-latek został przyłapany na zabawie w centrum Belgradu, a jego zachowanie było skrajnie nieodpowiedzialne. Premier Serbii, wtórował także prezydent kraju cytowany przez Marca.com.

 

- Jeśli opuści swój dom, zostanie aresztowany. Myślę, że żałuje tego, co zrobił. Ale chcę mu uświadomić, że życie milionów naszych obywateli jest ważniejsze od milionów na jego koncie - powiedział Aleksandar Vucic.

 

Z powodu pandemii koronawirusa obywatele Serbii wracający do ojczyzny powinni pozostawać w izolacji do 28 dni, w zależności od kraju, z którego przyjechali. Za złamanie tego obowiązku grozi kara pozbawienia wolności od roku do 12 lat.

 

Zobacz: Przyszłość Zidane'a w Realu Madryt wyjaśniona!

 

Jovic zabrał już głos na temat swojego zachowania, jednak ciężko nazwać to przeprosinami.

 

- Jest mi bardzo przykro, że wiele ludzi nie wykonało swojej pracy dobrze, powstrzymując mnie od takiego zachowania w trakcie izolacji - powiedział snajper Królewskich.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze