Konsekwentne stanowisko UEFA. Euro 2020 się odbędzie

Piłka nożna
Konsekwentne stanowisko UEFA. Euro 2020 się odbędzie
fot. PAP
Konsekwentne stanowisko UEFA. Euro 2020 się odbędzie, ale w 2021 roku

Z powodu pandemii koronawirusa Mistrzostwa Europy 2020 zostały przeniesione na 2021 rok. UEFA nie zamierza jednak zmieniać nazwy turnieju, który odbędzie się w dniach 11 czerwca - 11 lipca. W dalszym ciągu będzie on nosił nazwę Euro 2020.

Obecna sytuacja w Europie i na świecie nie pozwala na rozegranie mistrzostw Europy w początkowo zaplanowanym terminie. Podczas wideokonferencji UEFA zdecydowała się przełożyć turniej o rok. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli, to rozgrywki rozpoczną się 11 czerwca, a zakończą 11 lipca 2021 roku.

 

Zobacz: Wiemy do kiedy potrwa zawieszenie PKO Ekstraklasy i Fortuna 1 Ligi!

 

Unia Europejskich Związków Piłkarskich na swojej oficjalnej stronie postanowiła odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

- Jest za wcześnie by powiedzieć, kiedy mecze będą znowu rozgrywane. Od początku pandemii współpracujemy ze Światową Organizacją Zdrowia i nadal mamy zamiar to robić. Najważniejsze jest zdrowie zaangażowanych osób - czytamy w odpowiedzi na pytanie, kiedy europejska piłka wróci do normalności.

 

Co ciekawe za rok nie odbędzie się "Euro 2021".

 

 

- Chcemy zorganizować turniej, który będzie odzwierciedlał 60. urodziny Euro (pierwsze rozegrano w 1960 roku). Impreza będzie nosiła nazwę UEFA Euro 2020 - można przeczytać na stronie. Więcej odpowiedzi TUTAJ

 

Mecze Euro 2020 miały odbywać się od 12 czerwca do 12 lipca w 12 miastach z 12 krajów Europy: Rzymie, Monachium, Amsterdamie, Kopenhadze, Bilbao, Sankt Petersburgu, Bukareszcie, Budapeszcie, Baku, Glasgow, Dublinie i Londynie.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie