Piękny gest Błaszczykowskiego! Jego fundacja wsparła walkę z koronawirusem

Piłka nożna
Piękny gest Błaszczykowskiego! Jego fundacja wsparła walkę z koronawirusem
fot. CyfraSport
Piękny gest Błaszczykowskiego! Jego fundacja wsparła walkę z koronawirusem

Fundacja Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego, piłkarza Wisły Kraków i reprezentacji Polski, przekaże 400 tysięcy złotych na walkę z pandemią koronawirusa Taką deklarację złożono na pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Szanowni Państwo, walka z pandemią koronawirusa ma ogromny wpływ na życie nas wszystkich. Przed nami jeden z najważniejszych sprawdzianów z empatii oraz odpowiedzialności. Kuba Błaszczykowski wraz z Fundacja Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski postanawiają przeznaczyć na walkę z pandemią koronawirusa kwotę w wysokości 400 000 złotych" – napisano na oficjalnym profilu facebookowym fundacji, której celem jest pomaganie dzieciom i młodym ludziom potrzebującym pomocy.

 

 

Zobacz: Jak może wyglądać kadra reprezentacji Polski na EURO 2021?

 

108-krotny reprezentant Polski znany jest z działalności charytatywnej. To właśnie m.in. dzięki staraniom jego fundacji udało się w 2017 roku uratować Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.

 

Błaszczykowski za swoją działalność charytatywną został w 2016 roku Kawalerem Orderu Uśmiechu.

 

Zobacz: Pierwszy przypadek koronawirusa w Eintrachcie Frankfurt

 

Obecnie piłkarz Wisły jest zaangażowany w walkę z pandemią koronawisursa. Przed tygodniem wystosował apel w sprawie zawieszenia rozgrywek piłkarskich w Polsce. Promuje też akcję #zostanwdomu, apelując o pozostanie w domach i zastosowanie się do rozporządzeń koniecznych do walki z koronawirusem.

ch, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie