Statki czy Państwa-Miasta? Polskie kluby bawią się na Twitterze

Piłka nożna
Statki czy Państwa-Miasta? Polskie kluby bawią się na Twitterze
fot. twitter.com/_Ekstraklasa_

W okresie epidemii koronawirusa polskie kluby robią wszystko, aby zapewnić swoim kibicom rozrywkę w mediach społecznościowych. W piątek Lechia Gdańsk zmierzyła się z Górnikiem Zabrze w statki, a Podbeskidzie Bielsko Biała zaprosiło fanów do gry w Państwa-Miasta.

W trudnym okresie epidemii koronawirusa polskie kluby robią wszystko, aby zapewnić swoim kibicom rozrywkę w mediach społecznościowych. Kluby prześcigają się więc w kreatywności, bo większość fanów jest zmuszona do pozostania w swoich domach. Zazwyczaj jedyną i jednocześnie najkrótszą drogą dotarcia do nich są platformy takie jak Twitter, Instagram czy Facebook.

Do wyjątkowego pojedynku doszło w piątek właśnie na Twitterze. Oficjalne konto PKO BP Ekstraklasy zaprosiło Lechię Gdańsk i Górnik Zabrze do gry w... statki. Oba kluby podjęły wyzwanie i przez kilkadziesiąt minut dzielnie walczyły na wirtualnych kartkach papieru. Zabawa rozkręciła się tak bardzo, że zarówno Lechia, jak i Górnik, swoje ataki zaczęły ozdabiać zdjęciami z tegorocznych meczów Ekstraklasy.

W Państwa-Miasta postanowiło natomiast zagrać Podbeskidzie Bielsko-Biała. Lider Fortuna 1 Ligi zaproponował swoim kibicom na Twitterze, aby podawali jak najbardziej oryginalne odpowiedzi zaczynające się na literę T. "Liczymy na Waszą kreatywność! Do dzieła!" - czytamy. na emocje? 🔥 Zaczynamy piłkarskie "Państwa-Miasta"! 🌎⚽

Zabawa polega na wymyśleniu jak najbardziej oryginalnych odpowiedzi zaczynających się na literę "T".

Mamy czas do 2⃣0⃣:0⃣0⃣. Liczymy na Waszą kreatywność! 💡
Do dzieła!🎯 pic.twitter.com/AP9jFdbB0A

Nie próżnuje także Legia, która wraz z miastem stołecznym Warszawa włączyła się do akcji zachęcania warszawiaków do aktywności fizycznej i kreatywnego spędzania czasu w swoich czterech kątach. Zawodnicy i sztab trenerski wicemistrzów Polski będą prezentować w Internecie, jak w domowych warunkach można przeprowadzić trening w ramach akcji nazwanej #zostanwdomuAKTYWNIE.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze