Budowanie podstaw i marzenia o ekstraklasie. Polonia Warszawa ma nowego prezesa

Piłka nożna
Budowanie podstaw i marzenia o ekstraklasie. Polonia Warszawa ma nowego prezesa
fot. PAP
Polonia Warszawa ma nowego prezesa.

Gregoire Nitot, który na początku marca nabył pakiet kontrolny akcji Polonii Warszawa, objął funkcję prezesa stołecznego klubu. Francuski biznesmen podjął próbę ratowania borykających się z kłopotami finansowymi "Czarnych Koszul".

"W dniu 5 marca 2020r. wieczorem Pan Gregoire Nitot nabył od Pani Krystyny Bnińskiej-Jędrzejowicz kontrolny pakiet akcji Polonii Warszawa S.A. Dziś rano do Spółki wpłynęły pierwsze środki od nowego właściciela na bieżące wydatki i na zaległe wynagrodzenia piłkarzy, którzy pozostali i grają w Polonii [...] Bonjour Gregoire. Polonia gra dalej!" – napisano w ogłoszonym 6 marca komunikacie zarządu klubu.

 

Zobacz także: "Bonjour Gregoire. Polonia gra dalej!" Francuz przejął pakiet kontrolny stołecznego klubu

 

W dniu 19 marca Rada Nadzorcza Polonii Warszawa S.A. powołała Nitota na stanowisko prezesa zarządu, a nowym członkiem zarządu został Bartłomiej Dryl – ekspert w zakresie analizy finansowej.

 

Główny inwestor Polonii spotkał się już z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Po tym spotkaniu miasto podjęło decyzję o zawieszeniu decyzji o rezygnacji z modernizacji i rozbudowy stadionu przy ulicy Konwiktorskiej. Przebudowa tego obiektu to jeden z celów Nitota, drugi to powrót klubu do ekstraklasy i nawiązanie do dawnych sukcesów. Polonia Warszawa to dwukrotny mistrz (1946, 2000) oraz dwukrotny zdobywca Pucharu Polski (1952, 2001).

 

"Ambicje? Wielkie! Ale realistyczne. Nie wrócimy do ekstraklasy już jutro, ale mam nadzieję, że w ciągu najbliższych ośmiu lat zbudujemy solidne podstawy dla klubu, ze zdrową sytuacją finansową, świetną drużyną, znakomitymi kibicami i przyjazną atmosferą" – napisał Nitot w mediach społecznościowych.

 

Gra w elicie to sprawa marzeń. Celem "Czarnych Koszul" w najbliższych miesiącach ma być utrzymanie w III lidze. Polonia zajmuje przedostatnie miejsce w grupie I tych rozgrywek, z identycznym dorobkiem punktowym jak Ruch Wysokie Mazowieckie. Obie drużyny mają dwa punkty straty do bezpiecznej lokaty. W pierwszym wiosennym meczu Polonia zremisowała na wyjeździe z Ursusem Warszawa (0:0).

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie