Legendarny trener zgodził się na obniżkę pensji o 20 proc.

Piłka nożna
Legendarny trener zgodził się na obniżkę pensji o 20 proc.
fot. PAP
Szwedzki selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Norwegii Lars Lagerback (z prawej na zdj.) zgodził się na obniżenie pensji o 20 procent.

Szwedzki selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Norwegii Lars Lagerback zgodził się na obniżenie pensji o 20 procent. Decyzja ma związek z ogólnym kryzysem gospodarczym spowodowanym pandemią koronawirusa.

Nowa umowa z norweską federacją, która wejdzie w życie 1 kwietnia, będzie obowiązywać też jego asystenta Pera Joara Hansena, jak również innego szwedzkiego trenera – Martina Sjoegrena, który prowadzi kadrę kobiet Norwegii.

 

W grudniu Lagerback przedłużył kontrakt i do mistrzostw świata 2022 będzie selekcjonerem norweskiej ekipy narodowej.

 

Jego zespół zagra w barażach o Euro z Serbią, a później ewentualnie zwycięzcą spotkania Szkocja - Izrael. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy dojdzie do tych meczów. Z kolei mistrzostwa Europy zostały przełożone na 2021 rok. Gdyby Norwegia wygrała baraże, wówczas trafi do grupy z Anglią, Chorwacją i Czechami.

 

Zobacz także: Tak kluby Bundesligi obronią się przed bankructwem? Liga może odejść od żelaznej zasady

 

Według mediów, kryzys spowodowany pandemią koronawirusa bardzo mocno dotknął Norwegię, w której bezrobocie podwoiło się w ciągu tygodnia do 5,3 proc.

 

Lagerback znany jest przede wszystkim z prowadzenia reprezentacji Szwecji w latach 2000-2009. W 2016 roku awansował z reprezentacją Islandii na Euro 2016, z którą dotarł do ćwierćfinału.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze