Lider Borussii wsparł piłkarzy Bayernu w walce z koronawirusem

Piłka nożna
Lider Borussii wsparł piłkarzy Bayernu w walce z koronawirusem
fot. PAP
Mats Hummels wsparł piłkarzy Bayernu w walce z koronawirusem

Mistrz świata z 2014 roku i lider Borussii Dortmund Mats Hummels włączył się do akcji piłkarzy Bayernu Monachium Leona Goretzki i Joshuy Kimmicha, którzy ogłosili otworzenie internetowej platformy o nazwie „We Kick Corona”.

Koronawirus szaleje w Europie. Także za naszą zachodnią granicą epidemia zmieniła życie mieszkańców Niemiec. Podobnie, jak PKO BP Ekstraklasa, wstrzymane zostały rozgrywki Bundesligi. Zawodnicy niemieckich klubów nie zapominają jednak o potrzebujących – zarówno chorych, jak i walczących z wirusem. Piłkarze Bayernu Monachium Leon Goretzka i Joshua Kimmich ogłosili otworzenie internetowej platformy o nazwie „We Kick Corona”. Teraz postanowił wesprzeć ich mistrz świata z 2014 roku i lider Borussii Dortmund Mats Hummels.

 

- To jest moment w którym my, jako piłkarze, chcemy stać się wzorami do naśladowania. W ten sposób pokazujemy ludziom naszą solidarność - powiedział klubowy kolega Łukasza Piszczka.

 

 

Zobacz: Włoski piłkarz opisuje przebieg koronawirusa. "Dręczy mnie ta myśl"

 

Jak informuje magazyn „Kicker”, platforma ma pomóc w zwalczaniu epidemii koronawirusa. W tym celu piłkarze udostępnili aż milion euro. Kolejne kilkaset tysięcy dorzucił Hummels. „Koronawirus możemy zwalczyć tylko razem, grając w jednej drużynie. My, „We Kick Corona”, chcemy pomagać tym, którzy pomagają innym” - takie słowa Goretzki cytuje strona internetowa www.wekickcorona.com.

 

Zobacz: Kluby z Manchesteru przekażą 100 tys. funtów na pomoc bankom żywności

 

 

Platforma daje możliwość nie tylko poproszenia o pomoc, ale także przyłączenia się do akcji i wpłacenia pieniędzy.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie