Liga Mistrzów: Uczestnik wzywa do odwołania rozgrywek!

Piłka nożna
Liga Mistrzów: Uczestnik wzywa do odwołania rozgrywek!
fot. PAP
Co dalej z Ligą Mistrzów?

Prezes Olympique Lyon Jean-Michel Aulas uważa, że należy podjąć jak najszybciej odważne decyzje i zrezygnować w tym sezonie z dokończenia europejskich i krajowych pucharów. Piłkarze powinni się skupić na sezonie ligowym, o ile opanowana zostanie pandemia koronawirusa.

- W podejmowaniu teraz decyzji trzeba być odważnym i rozważnym. Najważniejsze - z punktu widzenia klubów - jest dokończenie sezonu ligowego. To właśnie dlatego uważam, że należy jak najszybciej odwołać rozgrywki Ligi Mistrzów, Ligi Europy, krajowe puchary, a także wszystkie mecze towarzyskie reprezentacji. Jeśli chcemy uratować Ligue 1, to musimy ją zakończyć do 30 czerwca - powiedział Jean-Michel Aulas w telewizji RTL.

 

Olympique Lyon w 1/8 finału pokonał u siebie nieoczekiwanie Juventus 1:0. Rewanż nie został już rozegrany, ponieważ UEFA zdecydowała się zawiesić rozgrywki ze względu na szerzący się koronawirus.

 

Zobacz także: Szalona decyzja Napoli w obliczu pandemii! Klub Polaków wróci do treningów

 

Na razie nie wiadomo kiedy piłkarskie rozgrywki - krajowe czy europejskie - zostaną wznowione. Sytuacja na świecie spowodowana koronawirusem z dnia na dzień się pogarsza i odwoływane są kolejne zawody. Na kolejny rok przeniesiono już m.in. piłkarskie Euro.

 

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan, skąd rozprzestrzeniła się na cały świat. Globalnie odnotowano już ok. 286 tys. przypadków i ok. 11,8 tys. zgonów zarażonych wirusem.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie