Piątek przeszedł badanie na koronawirusa. Czeka go kwarantanna

Piłka nożna
Piątek przeszedł badanie na koronawirusa. Czeka go kwarantanna
fot. PAP
Krzysztof Piątek oraz wszyscy członkowie klubu Hertha Berlin musieli przejść obowiązkowe badania na obecność koronawirusa. Wynik Polaka był jednak negatywny.

Krzysztof Piątek oraz wszyscy członkowie klubu Hertha Berlin musieli przejść obowiązkowe badania na obecność koronawirusa. W ekipie ze stolicy Niemiec wykryto wynik pozytywny testu u jednego z zawodników. Nie jest nim na szczęście reprezentant Polski, którego czeka jednak dwutygodniowa kwarantanna.

Nie wiadomo o którego zawodnika Herthy chodzi w przypadku zakażenia się koronawirusem. Pojedynczy przypadek automatycznie zmusił pozostałych członków klubu do przebadania się. Nie stwierdzono jednak zachorowań u innych.

 

"Każdy z naszych zawodników, trenerów oraz członków drużyny przeszedł testy, których wyniki są negatywne. Niemniej jednak każdego z nich czeka dwutygodniowa kwarantanna, która potrwa do końca marca" - napisano w oficjalnym komunikacie klubu z Berlina.

 

 

Hertha to kolejny niemiecki klub, u którego stwierdzono przypadek koronawirusa. Wcześniej informowały o tym m.in. Eintracht Frankfurt, SC Paderborn oraz Hannover 96.

 

Zobacz także: Pierwszy przypadek koronawirusa w Eintrachcie Frankfurt

 

Nie wiadomo do kiedy potrwa przerwa w rozgrywkach Bundesligi. Włodarze tamtejszej ligi mają wiele pomysłów, a ostatnio wiele mówi się o możliwym dokończeniu ich w formie... turnieju.

 

Piłkarze Herthy po 25. rozegranych kolejkach plasują się na 13. miejscu w tabeli. Piątek, który trafił do Berlina z Milanu, rozegrał jak dotąd sześć spotkań, strzelając dwa gole.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze