Tokio 2020: Władze lekkoatletycznego związku USA wzywają do przełożenia igrzysk

Inne
Tokio 2020: Władze lekkoatletycznego związku USA wzywają do przełożenia igrzysk
fot. PAP

Władze Amerykańskiego Związku Lekkiej Atletyki (USATF) wystosowały specjalne pismo do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego z prośbą o przełożenie zaplanowanych na przełom lipca i sierpnia igrzysk w Tokio. Powodem jest szerząca się pandemia koronawirusa.

"Mamy świadomość tego, jaka będzie konsekwencja naszej prośby oraz jak bardzo zostanie utrudniona logistyka przełożonych igrzysk. Jak trudno będzie dopiąć harmonogramy wszystkich sportowców, federacji, kluczowych partnerów i mediów. Ale w obliczu globalnej sytuacji, jaka ma obecnie miejsce, jest to jedyne rozwiązanie, jakkolwiek trudna by to nie była decyzja" - napisał w liście szef USATF Max Siegel.

 

Amerykańscy lekkoatleci dołączyli do pływaków, którzy wcześniej także wystosowali taką prośbę. O przełożeniu igrzysk na inny termin wspominały też komitety olimpijskie - Francji, Słowenii i Kolumbii.


Zobacz: Amerykanie wzywają do odroczenia igrzysk do 2021 roku!

"Rozumiemy, że nie ma tutaj idealnego rozwiązania, a decyzja jest trudna i kompleksowa, ale im szybciej zostanie podjęta, tym szybciej nasi zawodnicy poczują się bezpieczniejsi. Najgorsza jest niewiedza i strach przed tym, że nie wystarczy czasu na odpowiednie przygotowanie - fizyczne, mentalne i emocjonalne" - można dalej przeczytać w oświadczeniu.


Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 286 tys. przypadków zakażenia i ok. 11,8 tys. zgonów.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie