Włoski piłkarz opisuje przebieg koronawirusa. "Dręczy mnie ta myśl"

Piłka nożna
Włoski piłkarz opisuje przebieg koronawirusa. "Dręczy mnie ta myśl"
fot. PAP
Klubowym kolegą Manolo Gabbiadiniego jest polski pomocnik Karol Linetty.

Manolo Gabbiadini był pierwszym piłkarzem Sampdorii, u którego wykryto zakażenie koronawirusem. Kolega klubowy Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linettego opisał, jak dowiedział się o tym, że jest zakażony.

Gabbiadini udzielił wywiadu "La Gazzetta dello Sport". Wyznał tam między innymi, że kompletnie nie zdawał sobie sprawy z tego, że jest zakażony koronawirusem.

 

- Miałem 37,5 stopni. Nie pomyślałem nawet o tym, że mogę być zakażony. Żona zasugerowała, żebym się przetestował. Nie spodziewałem się pozytywnego wyniku - przyznał.

Włoch przebywa obecnie w mieszkaniu z rodziną, gdzie przechodzą 14-dniową kwarantannę. 

- Jesteśmy w domu we czworo. Robimy zakupy przez internet. Jestem zobligowany do dwutygodniowej kwarantanny. Muszę poczekać na to, aż znowu będę mógł trenować. Również wtedy będę musiał postępować zgodnie z zaleceniami lekarzy. W Sampdorii jesteśmy jedną wielką rodziną, mamy ze sobą regularny kontakt - wyznał.

 

Napastnik stwierdził, że dręczy go myśl o tym, że mógł zarazić starszą osobę. Mogłoby to mieć miejsce wtedy, kiedy nie zrobiłby testu i nie dowiedział się o tym, że jest zakażony.

 

- Gdybym nie zrobił testu, mógłbym wyjść z domu i zarazić kogoś starszego. Dręczy mnie ta myśl. Zrozumiałem, że jest wielu zakażonych, którzy nawet o tym nie wiedzą. Tę bitwę możemy wygrać tylko zostając w domu. Musimy być bardzo ostrożni - dodał były zawodnik Southampton.

CZYTAJ TEŻ: Szalona decyzja Napoli! Klub Polaków wróci do treningów

 

Przypomnijmy, że wśród zawodników Sampdorii zakażonych koronawirusem jest siedmiu piłkarzy. W tej grupie znalazł się między innymi Bereszyński. Reprezentant Polski dochodzi do siebie w domu.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze