Drzyzga ze złotym medalem Superligi? Zaskakujący pomysł Rosjan

Siatkówka
Drzyzga ze złotym medalem Superligi? Zaskakujący pomysł Rosjan
fot. CyfraSport
Fabian Drzyzga otrzyma złoty medal ligi rosyjskiej?

Liga rosyjska długo pozostawała ostatnią, która nie zawiesiła rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa. Sytuację zmieniło dopiero zakażenie jej gwiazdy, Earvina N'Gapetha. Według rosyjskich mediów, kluby chciałyby uznać wyniki fazy zasadniczej sezonu jako ostateczne. To oznaczałoby mistrzowski tytuł dla Lokomotiwu Nowosybirsk, w którym gra Fabian Drzyzga.

Rosyjskie kluby rozpoczęły fazę play-off, aby najlepsze zespoły z miejsc 3-10 dołączyły do najlepszych dwóch fazy zasadniczej, tworząc Final Six rozgrywek. Superligę przerwała jednak definitywnie informacja o N'Gapethcie, bo wcześniej rosyjska federacja długo upierała się przy grze bez udziału kibiców.

 

Sezon zasadniczy zakończył się już na początku marca, a jego niespodziewanym triumfatorem został właśnie klub Drzyzgi.

 

Lokomotiw po 19 spotkaniach wyprzedził Zenita Kazań o trzy punkty, wygrywając 16 spotkań i gromadząc 47 oczek.

 

Zobacz: Jak czuje się N'Gapeth? Selekcjoner reprezentacji Francji zabrał głos

 

Po wykryciu koronawirusa u Francuza zapowiedziano przerwę w rozgrywkach, ale wciąż nie było wiadomo czy sezon zostanie kiedyś dograny. Jednym z pomysłów władz ligi było kontynuowanie sezonu 10 kwietnia, jednak takiemu rozwiązaniu sprzeciwiają się działacze klubów oraz sami siatkarze.

 

- Kończyć sezon czy nie? Kiedy? Czekamy na decyzję, ale siatkarze będą trenować - mówił dyrektor Fakiełu Nowy Urengoj, Nikołaj Kapranow na łamach Business Online.

 

Rosyjski portal poinformował, że większość klubów chciałoby już teraz zakończyć sezon i uznać za końcowe wyniki fazy zasadniczej. To oznaczałoby mistrzowski tytuł dla Lokomotiwu Nowosybirsk. Srebro przypadłoby Zenitowi, z kolei brąz - Kuzbassowi Kemerowo.

 

Zobacz: Muzaj wrócił do Polski. Teraz czeka go kwarantanna

 

- Koronawirus zaskoczył Rosjan, nawet Earvin się go nie spodziewał. Kilka dni temu w Nowosybirsku sprzedawano jeszcze bilety na mecze. Fabian mówił, że 23 marca Rosjanie mogą uznać wyniki rundy zasadniczej jako końcowe. Mistrzostwo Fabiana? Radocha przez łzy - skomentował sytuację syna Wojciech Drzyzga w jednym z ostatnich "Poranków Polsatu Sport".

 

Fabian Drzyzga jest siatkarzem Lokomotiwu od 2018 roku. Jego klub jeszcze nigdy nie był mistrzem Rosji: w 2014 roku wywalczył srebro, z kolei w 2017 roku - brąz.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie