Liga Mistrzów: Ten mecz spowodował wybuch pandemii koronawirusa w Europie? (WIDEO)

Piłka nożna
Liga Mistrzów: Ten mecz spowodował wybuch pandemii koronawirusa w Europie? (WIDEO)
fot. PAP
Mecz Atalanty z Valencią mógł znacznie przyczynić się do wybuchu pandemii koronawirusa w Europie.

UEFA była przez wielu krytykowana przez zbyt późną reakcję na pandemię koronawirusa i odwołanie rozgrywek dopiero, gdy było to absolutną oczywistością. Jeden z włoskich lekarzy jest zdania, że to właśnie spotkanie 1/8 finału Champions League przyczyniło się do wybuchu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 we Włoszech i całej Europie.

Fabiano Di Marco jest szefem oddziału pulmonologii w szpitalu im. Papieża Jana XXIII w Bergamo, a więc mieście szczególnie narażonym na niszczycielskie działanie wirusa. To właśnie region Lombardii jest najbardziej narażony na chorobę COVID-19. Lekarz przyznał, że w jego placówce dziennie umiera nawet 20 osób.

 

Zobacz: Kupisz: Tu we Włoszech myślimy jak przetrwać, a nie o pieniądzach

 

Na łamach Corriere della Sera przyznał, że jego zdaniem to mecz Atalanty z Valencią 19 lutego na San Siro znacznie przyczynił się do rozwoju koronawirusa w Europie. Potwierdzenia jego słów nie trzeba specjalnie szukać: to właśnie Włochy i Hiszpania poniosły największe straty w związku z pandemią.

 

- 19 lutego aż 40 tysięcy mieszkańców Bergamo pojechało do Mediolanu. Zrobili to autobusami i pociągami. To była bomba biologiczna - powiedział lekarz. Spotkanie z trybun obejrzało 44236 kibiców.

 

Miasta Lombardii dzieli zaledwie 50 kilometrów drogi, a wielu fanów z Hiszpanii lecących właśnie na to piłkarskie święto lądowało w porcie lotniczym Orio al Serio, aby później autostradą dojechać do stolicy mody, gdzie odbyło się spotkanie.

 

Tamto spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Serie A 4:1. Rewanż odbył się już bez udziału publiczności, a górą także była Atalanta. Włoski klub triumfował 4:3 i awansował do ćwierćfinału Champions League.

 

 

Najnowszy bilans z regionu Lombardii to 3095 zmarłych osób zakażonych i 25 tysięcy oficjalnie potwierdzonych przypadków. We Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarły 793 osoby zakażone koronawirusem - podała w sobotę Obrona Cywilna na konferencji prasowej w Rzymie. Tym samym łączna liczba zmarłych wzrosła do 4825. Obecnie w całym kraju zakażonych jest ponad 42 tysiące ludzi.

 

Zobacz: Żonglerka po klubach jak Dele Alli! Dwie imprezowe noce gwiazdy podczas kwarantanny

 

Sytuacja jest równie tragiczna w Hiszpanii. Pomiędzy piątkiem a sobotą liczba zmarłych na koronawirusa w Hiszpanii wzrosła o 324 nowe przypadki śmiertelne. W ciągu doby potwierdzono też ponad 5 tys. zakażeń tą chorobą. W sobotnie popołudnie hiszpańskie władze sanitarne szacowały łączną liczbę zmarłych z powodu koronawirusa na 1326, zaś osób nim zainfekowanych na prawie 25 tys.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze