Siatkarska rekordzistka świata zakończyła karierę!

Siatkówka
Siatkarska rekordzistka świata zakończyła karierę!
fot. PAP
Nicole Fawcett w meczu MŚ 2014 przeciwko Rosji.

Amerykańska siatkarka Nicole Fawcett zakończyła sportową karierę. Atakująca od sezonu 2017/18 reprezentowała barwy brazylijskiego klubu Dentil/Praia Clube.

Fawcett w latach 2009–16 występowała w reprezentacji Stanów Zjednoczonych, z którą wywalczyła m.in. złoty medal mistrzostw świata 2014 rozgrywanych we Włoszech. W trakcie swej kariery grała m.in. w klubach włoskich, rosyjskich, chińskich, koreańskich, tureckich.

 

W trzech ostatnich sezonach występowała w brazylijskiej ekipie Dentil/Praia Clube. W miniony czwartek, po konsultacji z klubami, postanowiono zakończyć rozgrywki tamtejszej ligi, nie przyznając tytułu mistrzowskiego. To wydarzenie przyspieszyło zakończenie kariery przez 33-letnią atakującą.

 

ZOBACZ TEŻ: Siatkarskie ligi nie grają. Jak wyłonić mistrza?

 

W lutym 2013 roku Fawcett pobiła rekord w liczbie zdobytych punktów w jednym meczu. Grając w ekipie Seongnam Korea Expressway Corporation Hi-pass Zenith, w starciu z Industrial Bank of Korea (3:2) wywalczyła aż 55 oczek, o punkt więcej niż poprzednie rekordzistki – Bethania De La Cruz oraz Madelaynne Montano.

 

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze