Anna i Robert Lewandowscy ogłosili, komu przekazali milion euro

Piłka nożna
Anna i Robert Lewandowscy ogłosili, komu przekazali milion euro
fot. PAP/DPA
Anna i Robert Lewandowscy nie pierwszy raz wspomagają potrzebujących

Anna i Robert Lewandowscy przekazali milion euro na walkę z pandemią koronawirusa. Poinformowali o tym w sobotę, ale na szczegóły czekaliśmy do poniedziałku. Teraz już wiemy, że ponad cztery miliony złotych trafią między innymi do specjalnych szpitali w Polsce, które obecnie zajmują się ofiarami szalejącej epidemii. - Wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Dobro wraca - mówili w sobotę Lewandowscy.

Cztery miliony złotych zostaną równo rozdzielone między polskie szpitale zakaźne, które obecnie zajmują się wyłącznie leczeniem osób zakażonych koronawirusem oraz przeprowadzają testy na jego obecność. To nie pierwszy raz, gdy kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski i jego żona wspomagają najbardziej potrzebujących pomocy. Wielkie sumy wpłacali najczęściej na rzecz chorych dzieci, o czym pisaliśmy w artykule:

 

Lewandowscy przekazali fortunę na walkę z koronawirusem

 

Pozostała część przekazanych w sobotę pieniędzy przeznaczona będzie na inne cele związane z próbami powstrzymania rozprzestrzeniającej się epidemii. Już w poniedziałek przygotowano stosowne dokumenty, środki trafią do szpitali niebawem.

 

Widzew dla Szpitali: Kibice drugoligowca blisko założonej kwoty

 

- Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem. Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni - napisał w swoim oświadczeniu "Lewy".

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem. Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni🙏 Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni. [ENG] We are all aware of the difficulties of the situation around us. Today, we are all playing in one team. Let's be strong in this fight. If we can help someone, let's do it. We have decided to donate EUR 1 million to contribute toward the fight against coronavirus. This situation affects each of us, so we are asking you again: Follow the instructions, listen to those who know best. Be responsible🙏 We believe that we will return to our normal life soon. We are in this together. @annalewandowskahpba #RL9 #RAL

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie