Drzyzga: Jestem zły na pewnego komentatora siatkarskiego

Siatkówka
Drzyzga: Jestem zły na pewnego komentatora siatkarskiego
fot. Cyfrasport
Wojciech Drzyzga i Tomasz Swędrowski.

Panująca epidemia koronawirusa pozbawiła nas okazji do śledzenia bieżących wydarzeń sportowych. Polsat Sport przygotował na ten trudny okres powtórki pamiętnych spotkań, m.in. reprezentacji siatkarzy. Jak się okazuje, mecze przypominane po latach to gratka nie tylko dla kibiców, ale również dla komentatorów, którzy mogą zobaczyć te wydarzenia z zupełnie innej perspektywy.

Należy do nich m.in. Wojciech Drzyzga, który tworzy znakomity duet komentatorski z Tomaszem Swędrowskim. Obaj panowie od lat towarzyszą nam przy okazji najważniejszych imprez siatkarskich. Stworzyli niesamowity klimat m.in. podczas mistrzostw świata w 2014 oraz w 2018 roku, na których Polacy wywalczyli złote medale.

 

W magazynie #7strefa Drzyzga wrócił pamięcią właśnie do siatkarskiego mundialu 2014, rozgrywanego w Polsce. Imprezy, którą duet komentatorów Polsatu Sport zakończył słynnym okrzykiem "jesteśmy mistrzami świata!".

ZOBACZ TEŻ: Swędrowski i Drzyzga komentują akcję na wagę złota!

 

Drzyzga przyznał, że oglądanie powtórek tamtych meczów, to dla niego niesamowite przeżycie.

 

– Dzięki tej przerwie mogę obejrzeć mecze z innej perspektywy. Perspektywa naszych stanowisk jest nieco inna. Powtórki spotkań, które ostatnio oglądałem, uświadomiły mi, że nie widziałem nawet 1/3 tego, co się dzieje w hali. Wspaniali kibice, reakcje zawodników. Ze słuchawkami na uszach i przy pracy, którą wykonujemy, odbieramy mecze siatkarskie zupełnie inaczej – powiedział.

 

Drzyzga znany jest z niezwykłej fachowości, często kontrowersyjnych opinii, choć wiele osób uważa, że czasem bywa zbyt krytyczny dla polskich siatkarzy. Kibice pamiętają zapewne, że jego "ulubieńcem" podczas mistrzostw świata 2014 był Piotr Nowakowski, a cztery lata później Aleksander Śliwka. Jak ekspert Polsatu Sport ocenił swój komentarz sprzed lat?

 

– Byłem zły na pewnego komentatora, który ględził głupoty, w momencie, w którym powinien się cieszyć. Ten komentator nazywa się... Wojciech Drzyzga – zażartował.

 

 

Okazja do zobaczenia kolejnych wielkich meczów polskich siatkarzy już w poniedziałek. Zaplanowaliśmy m.in. powtórkę spotkania Polska – Włochy (3:1) z MŚ 2014.

 

Retro poniedziałek z Polsatem Sport. Przypominamy hitowe mecze Polaków

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze