"Panie Jezu, proszę, ocal Włochy". McGregor poruszony bilansem ofiar koronawirusa

Sporty walki
"Panie Jezu, proszę, ocal Włochy". McGregor poruszony bilansem ofiar koronawirusa
fot: Facebook/Conor McGregor
Conor McGregor jest dotknięty tragiczną sytuacją we Włoszech

Gwiazda UFC, Irlandczyk Conor McGregor (22-4, 19 KO, 1 SUB) jest dotknięty tragiczną sytuacją we Włoszech, gdzie testy wykazały koronawirusa u niemal 60 tysięcy osób, a liczba zgonów przekroczyła tę w Chinach. "Co dzień modlę się za ten wspaniały naród" – napisał McGregor.

"Nie mogę przestać myśleć o Włoszech. Co dzień modlę się za ten wspaniały naród, który tak wiele dał światu. Od ludzi, kultury po architekturę. Włochy to styl, to kuchnia, to sztuka. Można by tak wymieniać i wymieniać" - przekazał na Instagramie, dodając popularne niegdyś zdjęcie w internecie.

Sytuacja we Włoszech jest dramatyczna. Z powodu koronawirusa zmarło tam już 5476 osób (dane z 23.03, godz. 13:00). Najbardziej dotknięty wirusem region - Lombardia - zanotował więcej przypadków zgonów niż całe Chiny. Według nowego bilansu od początku epidemii zmarło w regionie 3456 osób, a w Chinach - 3245.

 

Post zebrał już 1,5 mln polubień i jest jednym z popularniejszych zawodnika MMA w ostatnich dniach.

CZYTAJ TEŻ: Mistrz olimpijski z Londynu zakażony koronawirusem

 

To nie pierwszy wpis, w którym McGregor nawiązał do covid-19. Niedawno wspominał o nim przy okazji śmierci ciotki, gdy przypuszczano, że mogła ona nastąpić w wyniku koronawirusa. Ostatecznie okazało się, że tak nie było.

 

Później były mistrz dwóch kategorii wagowych organizacji UFC opublikował na swoim Facebooku przerobioną fotografię, na której kopie… koronawirusa.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Take that, corona virus ☘️

Post udostępniony przez Conor McGregor Official (@thenotoriousmma)

 

CZYTAJ TEŻ: Drzyzga ze złotym medalem Superligi? Zaskakujący pomysł Rosjan

 

McGregor ostatni raz pojawił się w oktagonie 18 stycznia 2020 roku, kiedy po rocznej przerwie rozbił Donalda Cerrone. W przeszłości Irlandczyk był mistrzem kategorii piórkowej oraz lekkiej i pierwszym w historii UFC zawodnikiem, który dzierżył jednocześnie dwa pasy mistrzowskie.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

ML, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie