Prezes klubu Heynena i Leona chce dokończenia ligi

Siatkówka
Prezes klubu Heynena i Leona chce dokończenia ligi
fot. CyfraSport
Prezes Sir Safety Perugii, Gino Sirci chce dokończenia ligi.

Właściciel Sir Safety Conad Perugia, Gino Sirci oznajmił, że jego zdaniem rozgrywki najwyższej włoskiej klasy rozgrywkowej powinny zostać dokończone, jeśli tylko warunki będą na to zezwalały.

Jeśli chodzi o SuperLegę, to część klubów opowiada się obecnie za zakończeniem sezonu i przyznaniu mistrzostwa na podstawie aktualnego wyglądu tabeli. Inni zaś, jak np. Sirci uważają, że rozgrywki powinny zostać dokończone, a o kwestii wywalczenia scudetto powinien decydować komplet spotkań.

 

Zobacz: Siatkarskie ligi nie grają. Jak wyłonić mistrza?

 

Właściciel Sir Safety Conad Perugia, której trenerem jest selekcjoner reprezentacji Polski Vital Heynen, a na parkiecie jej barw broni Wilfredo Leon, udzielił wywiadu dziennikarzom "Il Corriere dell'Umbria".

 

"Jeszcze raz tłumaczę. Jeżeli epidemia wygaśnie i zdrowie zawodników nie będzie zagrożone, to liga powinna zostać dograna do końca, nawet jeśli miało by się to odbyć bez udziału kibiców. Dzięki przeniesieniu w czasie Ligi Narodów, moglibyśmy to zrobić do końca czerwca" - powiedział Sirci.

 

Zakończenie sezonu w tym momencie byłoby niekorzystne dla ekipy z Perugii, która zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do pierwszego Cucine Lube Civitanova drużyna Sirciego traci w tym momencie dwa punkty.

 

Leon o koronawirusie we Włoszech: Na zakupy chodzę raz na tydzień

 

We Włoszech sytuacja związana z pandemią wirusa SARS-CoV-2 jest najbardziej opłakana spośród wszystkich państw europejskich. Na Półwyspie Apenińskim stwierdzono jak na razie około 50 tysięcy zachorowań, a śmierć w wyniku choroby COVID-19 poniosło ponad 5 tysięcy Włochów.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze