Przewodniczący Światowej Lekkoatletyki apeluje o przełożenie igrzysk

Inne
Przewodniczący Światowej Lekkoatletyki apeluje o przełożenie igrzysk
fot. PAP
Przewodniczący Światowej Lekkoatletyki wystosował specjalny list do prezydenta MKOl.

Lord Coe, przewodniczący organizacji Światowej Lekkoatletyki (ang. World Athletics), wezwał MKOl do przełożenia igrzysk olimpijskich w Tokio. W specjalnym liście wytłumaczył, dlaczego tak wielka impreza sportowa jest niewykonalna i niepożądana w obecnej sytuacji.

MKOl postanowił odłożyć swoją decyzję w czasie. W ciągu najbliższych czterech tygodni dowiemy się, czy igrzyska odbędą się w terminie. Bardzo wątpliwe jest, by te wielkie zawody odbyły się latem 2020 roku. Najprawdopodobniej zostaną przesunięte o kilka miesięcy lub o równy rok.

 

CZYTAJ TEŻ: "Upór MKOl jest bez sensu. Igrzyska nie odbędą się w terminie"

 

Zwlekanie z decyzją oburzyło wiele organizacji w tym Światową Lekkoatletykę. Jej przewodniczący wystosował list, w którym wytłumaczył prezydentowi MKOl Thomasowi Bachowi, dlaczego igrzyska w terminie nie mają sensu.

 

- Nikt nie chce igrzysk w innym terminie, ale przełożenie to w tej sytuacji mniejsze zło. Nie możemy zachować oryginalnej daty, tylko ze względu na koszty. Nic nie jest ważniejsze od bezpieczeństwa zawodników, którego nie możemy im zapewnić – powiedział Coe.

W swoim liście do Bacha, Coe podkreślił trzy kluczowe kwestie, które uniemożliwiają organizację igrzysk.

 

Po pierwsze zawody nie będą uczciwe dla każdego. W różnych krajach panują obecnie odmienne warunki do trenowania ze względu na zagrożenie spowodowane koronawirusem. Już na starcie sportowcy nie mają równych szans.

 

Po drugie zwiększa się ryzyko urazu. Dobrze wiemy, że kiedy sportowcy nie mają możliwości trenowania ich ciało nie jest przygotowane do wysokich obciążeń. To spowoduje liczne kontuzje.

 

Po trzecie samopoczucie sportowców będzie w złym stanie. Ciągła niepewność igrzysk w obliczu koronawirusa oraz ogromna chęć osiągnięcia sukcesu powoduje prawdziwą udrękę dla psychiki zawodników.

 

CZYTAJ TEŻ: Kanada nie wyśle sportowców na igrzyska w tym roku

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie