Tokio 2020: Wielka Brytania nie wyśle reprezentacji na igrzyska olimpijskie

Inne
Tokio 2020: Wielka Brytania nie wyśle reprezentacji na igrzyska olimpijskie
fot. PAP
Tokio 2020: Wielka Brytania nie wyśle reprezentacji na igrzyska olimpijskie

Jak dowiedziała się telewizja BBC, Brytyjski Związek Olimpijskie nie zamierza wysyłać swojej reprezentacji do Tokio, jeśli igrzyska olimpijskie odbędą się zgodnie z planem. Wszystko oczywiście przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2.

Podobne zdanie na temat uczestnictwa w turnieju olimpijskim mają reprezentacje Australii i Kanady. Teraz do tego grona dołączyła Wielka Brytania.

 

Zobacz: Kanada nie wyśle sportowców na igrzyska w tym roku

 

- Nie widzimy żadnego powodu, dla którego impreza miałaby odbyć się zgodnie z planem w zaistniałych okolicznościach. To bardzo proste. Jeśli wirus rozprzestrzeni się tak, jak zakłada to brytyjski rząd, nie wyślemy swojej reprezentacji do Japonii - powiedział Hugh Robertson.

 

- Cztery tygodnie przerwy od jakiegokolwiek sportu, zaproponowane przez Komitet Olimpijski to jak najbardziej właściwy pomysł - dodał Brytyjczyk.

 

Zobacz: Mistrz olimpijski z Londynu zakażony koronawirusem

 

Premier Japonii Shinzo Abe przyznał niedawno, że wszystko w jego kraju zmierza w dobrym kierunku, a termin rozegrania igrzysk olimpijskich nie jest zagrożony. Po kilkunastu dniach i mocnej reakcji kilku ważnych reprezentacji musiał zmienić zdanie.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze