Co dalej z galami KSW? "Jesteśmy gotowi na organizację w specjalnych okolicznościach"

Sporty walki
Co dalej z galami KSW? "Jesteśmy gotowi na organizację w specjalnych okolicznościach"
fot. KSW
Maciej Kawulski opowiedział o najbliższych miesiącach w KSW, które musi stawić czoło pandemii koronawirusa.

- W momencie zniesienia "embargo", imprezy sportowe czy ogólnie masowe nie będą się od razu cieszyły takim zainteresowaniem, jak kiedyś. Ludzie będą raczej wracać stopniowo do tego typu wydarzeń, bo wydaje się, że na przestrzeni paru następnych miesięcy niektórzy mogą mieć problem, by podać drugiej osobie rękę, a co dopiero stać obok niej na wypełnionym po brzegi stadionie czy w hali - powiedział jeden z właścicieli organizacji KSW Maciej Kawulski.

Paulina Chylewska: Zacznijmy od finału programu "Tylko jeden". Pierwotnie miał się on odbyć podczas gali KSW 53, przy licznej publiczności i w kapitalnej oprawie, która przecież od lat kojarzy nam się z organizacją. Gala została jednak odwołana...

 

Maciej Kawulski: Jak na razie zawodnicy są skoszarowani w domu i codziennie przewożeni do centrum treningowego KSW, gdzie do swojej dyspozycji mają nie tylko profesjonalny sprzęt, ale również klatkę, w której na naszych galach odbywają się walki. Poza sparingami pojedynkują się w niej co tydzień, a to z kolei decyduje o tym czy ktoś zostaje, czy odpada z programu. Tam też odbędzie się finał. Miejmy nadzieję, że wiele osób zdecyduje się na oglądanie go na żywo w telewizji.

 

Zobacz: Groźna kontuzja oka w programie "Tylko Jeden"? Lekarz przerwał walkę! (WIDEO)

 

Jak na razie zostały odwołane gale KSW 53 w Łodzi i KSW 54 we Wrocławiu. Co z kolejnymi wydarzeniami planowanymi przez organizację?

 

Każdy, kto próbuje dzisiaj cokolwiek planować w takich sferach biznesu jak rozrywka czy sport, wróży z fusów. Nie wiemy, co wydarzy się w najbliższej przyszłości, wszyscy uczymy się tej sytuacji i po raz pierwszy chyba znaleźliśmy się w takim położeniu, że powinniśmy myśleć o czymś więcej niż stratach i realizacji planów. To oczywiście bardzo trudne, bo odpowiedzialnością każdego producenta czy właściciela organizacji jest planowanie kolejnych kroków na kilka miesięcy wprzód, ale w tym momencie nie powinniśmy tego robić.

 

 

Na pewno jesteśmy gotowi na zorganizowanie mniejszych gal bez udziału publiczności, ale na razie nie mamy pewności czy angażowanie dużego składu produkcyjnego, a organizacja KSW jest takim właśnie instrumentem, nie byłoby zbyt dużym ryzykiem.

 

Zobacz: KSW 39: Skróty wszystkich walk (WIDEO)

 

Pięknie powiedziałeś o tym, że nie powinniśmy teraz myśleć o pieniądzach. Czy twoim zdaniem MMA i ogólnie świat sportu zmieni się, gdy pandemia koronawirusa wygaśnie?

 

Myślę, że wszystko się zmieni i świat, w którym żyliśmy jeszcze kilka tygodni temu już się skończył i nie wróci w dawnym kształcie. Wydarzyło się bowiem coś globalnego i niezwykłego, oczywiście w złym tego słowa znaczeniu. Na pewno wszystko wróci kiedyś do normy, ale jestem przekonany, że w momencie zniesienia "embargo", imprezy sportowe czy ogólnie masowe nie będą się od razu cieszyły takim zainteresowaniem, jak kiedyś. Ludzie będą raczej wracać stopniowo do tego typu wydarzeń, bo wydaje się, że na przestrzeni paru następnych miesięcy niektórzy mogą mieć problem, by podać drugiej osobie rękę, a co dopiero stać obok niej na wypełnionym po brzegi stadionie czy w hali.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie