"Ze 120 tys. mieszkańców Bergamo, 45 tys. było na stadionie". Piłkarz wskazuje, dlaczego koronawirus niszczy Lombardię

Piłka nożna
"Ze 120 tys. mieszkańców Bergamo, 45 tys. było na stadionie". Piłkarz wskazuje, dlaczego koronawirus niszczy Lombardię
fot. PAP
Kapitan Atalanty, Alejandro Gomez jest świadomy tego, że spotkanie z Valencią przyczyniło się do wybuchu pandemii koronawirusa.

Myślę, że tak szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa w Lombardii ma wiele wspólnego z meczem Atalanta - Valencia na San Siro. Ze 120 tysięcy mieszkańców Bergamo, 45 tys. zjawiło się na stadionie - powiedział Alejandro Gomez, kapitan Atalanty. Dodał, że w dniu meczu jego żona jechała do Mediolanu trzy godziny, choć normalnie zajmuje jej to 40 minut. Rozegranie spotkań w Mediolanie i Walencji nazwał "straszną decyzją".

- Na początku było dużo sprzecznych informacji, ale przyjmowaliśmy to ze spokojem. Myśleliśmy, że to będzie kolejna odmiana grypy, więc kontynuowaliśmy normalny tryb życia. Kiedy zaczęły rosnąć liczby zachorwan, zaczelismy się bać. Ktoś na San Siro musiał być zakażony, a my czekaliśmy, czy ktoś z nas będzie miał jakieś symptomy choroby - opowiedział Gomez.

 

Zobacz: Lewandowski i jego koledzy z Bayernu zgodzili się na obniżenie pensji!

 

Atalanta wygrała pierwsze spotkanie przy pełnych trybunach 4:1, a w rewanżu bez udziału kibiców było 4:3 dla zespołu z Włoch. To właśnie on awansował do 1/4 finału, zyskując status rewelacji tych rozgrywek. Te spotkania mogą jednak mieć opłakane konsekwencje dla wielu tysięcy ludzi.

 

 

- Rozegranie spotkań w Mediolanie i Walencji było straszną decyzją. Nie było żadnego sprawdzania samopoczucia, wszyscy mieli to gdzieś. Myślę, że obecna sytuacja w Lombardii ma wiele wspólnego z tamtym meczem na San Siro. Na trybunach było 45 tysięcy kibiców, przy meczu pracowało wiele tysięcy ludzi. Ze 120 tysięcy mieszkańców Bergamo, 45 zjawiło się na stadionie. Żona jechała do Mediolanu trzy godziny, a normalnie zajmuje jej to 40 minut. Ciężko mi teraz myśleć o futbolu - zakończył kapitan włoskiej rewelacji tego sezonu cytowany przez dziennik "Ole".

 

Zobacz: Lazio chce wznowić rozgrywki Serie A! "Czeka nas upadek futbolu"

 

W chwili obecnej we Włoszech odnotowano 63927 zachorowań na koronawirusa. 6077 osób zmarło. 7432 osoby wyzdrowiały. W ciągu ostatnich dwóch dni zarejestrowano mniejszą liczbę zachorowań, co jeszcze nie oznacza, że tendencja zmniejszająca będzie utrzymywać się przez kolejne dni.

 

Mimo wielu wykrytych przypadków zachorowań na koronawirusa wśród piłkarzy Serie A, Atalanta nie ogłosiła dotychczas ani jednego przypadku wewnątrz swojej drużyny.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie