Kolejny piłkarz Sampdorii zarażony koronawirusem

Piłka nożna
Kolejny piłkarz Sampdorii zarażony koronawirusem
fot. PAP
Kolejny piłkarz Sampdorii, Edgar Barreto zarażony koronawirusem

Spośród wszystkich włoskich klubów piłkarskich najbardziej dotknięta koronawirusem została UC Sampdoria, barw której bronią na co dzień Bartosz Bereszyński i Karol Linetty. Teraz obecność SARS-CoV-2 wykryto w organizmie ich kolegi Edgara Barreto a także jego żony.

O zarażeniu 35-letniego pomocnika i jego żony poinformował Carlos Correa, dziennikarz paragwajskiego radia Monumental. Na szczęście przechodzą oni chorobę COVID-19 w sposób łagodny - w ich przypadku skończyło się na podwyższonej temperaturze ciała i słabszym samopoczuciu. Nie wymagają więc hospitalizacji i obecnie przechodzą kwarantannę domową.

 

W Sampdorii odnotowano najwięcej przypadków zachorowań spośród wszystkich klubów Serie A. Wcześniej o zarażeniu się koronawirusem poinformowali Manolo Gabbiadini, Morten Thorsby, Omar Colley, Albin Ekdal, Antonio La Gumina, Fabio Depaoli, a jako siódmy zrobił to reprezentant Polski - Bereszyński. Oprócz piłkarzy choroba nie oszczędziła również członków sztabu oraz innych pracowników klubu - równie mało szczęścia co wspomniana ósemka zawodników miał między innymi lekarz Amadeo Baldari.

 

Zobacz: Stan Bereszyńskiego stabilny. Szczęsny przejdzie badania

 

Włochy stanowią europejskie epicentrum SARS-CoV-2 i to właśnie na Półwyspie Apenińskim sytuacja prezentuje się najgorzej. Do wtorku liczba zarażonych osób przekroczyła tam 64 tysiące, a śmierć w wyniku choroby COVID-19 poniosło przeszło 6 tysięcy obywateli.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie