Messi jak Lewandowski! Przeznaczył ogromną sumę na walkę z koronawirusem

Piłka nożna
Messi jak Lewandowski! Przeznaczył ogromną sumę na walkę z koronawirusem
fot. PAP
Lionel Messi nie jest bierny wobec pandemii koronawirusa.

Lionel Messi nie jest bierny wobec pandemii koronawirusa. Jeden z najlepszych piłkarzy świata przeznaczył milion euro na walkę z chorobą. Pieniądze trafią do jednego z katalońskich szpitali oraz do ojczyzny piłkarza.

Messi - podobnie jak Robert Lewandowski - postanowił wspomóc służbę zdrowia ogromną kwotą. Argentyński piłkarz przeznaczył milion euro na szpital „Hospital Clinic” w Barcelonie. Dodatkowo mniejszą sumę przekazał do argentyńskich placówek.
 
 
To nie pierwszy raz kiedy Argentyńczyk angażuje się charytatywnie. Jego fundacja już kilkukrotnie przekazywała pieniądze na walkę z chorobami czy klęskami żywiołowymi. Wcześniej przeznaczył ponad 600 tysięcy euro na renowacje szpitali z jego rdzennej miejscowości. Oprócz pomocy finansowej wielokrotnie odwiedzał też poszkodowanych osobiście.
W ostatnich tygodniach Messi wziął także udział w akcji informacyjnej FIFA i WHO o walce z koronawirusem. Oprócz Argentyńczyka wystąpiły w niej inne gwiazdy futbolu m.in. Gianluigi Buffon, Alisson Becker, czy Radamel Falcao.
 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie