Niecodzienna pomoc Pogoni Szczecin

Piłka nożna
Niecodzienna pomoc Pogoni Szczecin
fot. Cyfrasport
Pogoń Szczecin pomogła miejscowemu szpitalowi w zorganizowaniu… długopisów.

Pogoń Szczecin nie zatrzymuje się w pomaganiu lokalnej społeczności w obliczu epidemii koronawirusa. Po tym, jak zawodnicy portowego klubu zakupili dzieciom z jednej ze szkół tablety multimedialne, klub pomógł miejscowemu szpitalowi w zorganizowaniu… długopisów.

Pogoń Szczecin nie zatrzymuje się w pomaganiu lokalnej społeczności w obliczu epidemii koronawirusa. Tym razem portowy klub wsparł w nietypowy sposób Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie. Placówka potrzebowała dużej liczby długopisów, które na oddziale zakaźnym mogą być używane tylko raz. Gdy szpitalowi zaczęło brakować długopisów, do akcji wkroczyła „Duma Pomorza”.
 
 
Klub skontaktował się z przedstawicielami firm zrzeszonych wokół Pogoni i pomógł w zorganizowaniu długopisów od pięciu firm. – Po raz kolejny nasi partnerzy łączą siły, by wspólnie pomagać. Realia, z którymi wszyscy się mierzymy, dotykają nas w różnym zakresie, ale to budujące, że nawet wtedy możliwość wsparcia jest traktowana jako priorytetowa – powiedział dyrektor marketingu Pogoni Łukasz Biwan.
 
 
Wcześniej piłkarze i trenerzy Pogoni zorganizowali inną akcję. Zobowiązali się oni do zakupu co najmniej 35 tabletów multimedialnych dla uczniów, którzy w obliczu epidemii koronawirusa nie mają możliwości pobierania lekcji zdalnych. Klub PKO BP Ekstraklasy wsparł dzieci z Centrum Mistrzostwa Sportowego przy ul. Mazurskiej w Szczecinie. - Zawsze warto pomagać jeśli ma się takie możliwości. Pomysł wynikł z tego, że są dzieci i młodzież, którym to może pomóc. Uznaliśmy w szatni, że to fajna inicjatywa - tłumaczył napastnik Adam Frączczak.
 
W tabeli PKO BP Ekstraklasy Pogoń zajmuje obecnie szóste miejsce.
 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze