Pierwszy piłkarz Atalanty z koronawirusem

Piłka nożna
Pierwszy piłkarz Atalanty z koronawirusem
fot. PAP
Marco Sportiello pierwszy piłkarzem Atalanty z koronawirusem.

Marco Sportiello jest pierwszym piłkarzem Atalanty, u którego wykryto koronawirusa. Włoch nie wykazywał objawów choroby.

O tym, że Sportiello jest zakażony poinformował m.in. dziennikarz Nicolo Schira.

 

 

Informację tę potwierdził także klub z Bergamo. - Lokalne władze ds. zdrowia poinformowały klub o pozytywnym teście na Covid-19 piłkarza Marco Sportiello. Objawy były praktycznie niezauważalne - czytamy na calciomercato.com.

 

Kilkanaście godzin przed wykryciem koronawirusa u Sportiello na temat pandemii wypowiedział się kapitan Atalanty, Alejandro Gomez. - Myślę, że tak szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa w Lombardii ma wiele wspólnego z meczem Atalanta - Valencia na San Siro. Ze 120 tysięcy mieszkańców Bergamo, 45 tys. zjawiło się na stadionie - powiedział Argentyńczyk.

 

"Ze 120 tys. mieszkańców Bergamo, 45 tys. było na stadionie". Piłkarz wskazuje, dlaczego koronawirus niszczy Lombardię

 

Sportiello w ostatnich latach był często wypożyczany. Grał m.in. w Fiorentinie i Frosinone. W obecnym sezonie rozegrał cztery mecze - trzy w Serie A i jeden w Lidze Mistrzów.

 

W ciągu ostatniej doby we Włoszech zmarły 743 osoby zakażone koronawirusem. Łączny bilans zmarłych wzrósł tym samym do 6820. W całym kraju jest obecnie 54 tys. zakażonych, o 3600 więcej niż dzień wcześniej. Od początku kryzysu epidemiologicznego, który wybuchł ponad miesiąc temu, potwierdzono 69 tys. przypadków koronawirusa.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie