Stoch będzie kontynuował karierę? Selekcjoner zabrał głos

Zimowe
Stoch będzie kontynuował karierę? Selekcjoner zabrał głos
fot. CyfraSport
Kamil Stoch nie jest pewny swojej przyszłości?

Sezon 2019/2020 w skokach narciarskich został przedwcześnie zakończony z powodu pandemii koronawirusa. Jeszcze przed jego zakończeniem znak zapytania przy swojej dalszej karierze postawił Kamil Stoch. Jak przerwanie sezonu wpłynęło na jego ewentualną decyzję?

32-latek ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów i być może chciałby odejść z rywalizacji w stylu Adama Małysza, gdy wciąż był blisko czołówki. Media w różny sposób interpretowały jego słowa w jednym z udzielonych wywiadów w 2020 roku.

 

- Póki co zamierzam dokończyć ten sezon, odpocząć, a dopiero potem zastanowić się nad wszystkim - mówił Stoch.

 

Zobacz: "Polscy skoczkowie i tak nie wystąpiliby na MŚ w lotach. To była nasza decyzja"

 

Polscy skoczkowie wrócili z cyklu Raw Air samolotem, wysłanym przez premiera i w trybie awaryjnym rozpoczęli kwarantannę.

 

Serwis Sport.pl doniósł, że mimo przerwy od sportu, nasi zawodnicy już rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu - na razie w swoich domach. W gronie trenujących znalazł się także Stoch, a trener Michal Doleżal skomentował jego plany na przyszłość.

 

Zobacz: Trener austriackich skoczków zrezygnował z posady

 

- Kamil trenuje normalnie i rozpoczął przygotowania na kolejny sezon. Z tego co wiem, ma dużo motywacji do dalszej pracy i skoków - powiedział Czech.

 

To był kolejny dobry sezon Stocha w Pucharze Świata - zakończył go na 5. miejsce w klasyfikacji generalnej z 1031 punktami na koncie. Po drodze wygrał trzy konkursy i zakończył sezon triumfem w turnieju Raw Air.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze