Tokio 2020: Anulowano sztafetę z ogniem olimpijskim

Inne
Tokio 2020: Anulowano sztafetę z ogniem olimpijskim
fot. PAP
Japońscy organizatorzy poinformowali, że tradycyjna sztafeta z ogniem olimpijskim zostanie anulowana.

W związku z decyzją MKOl o przełożeniu igrzysk w Tokio na 2021 rok japońscy organizatorzy poinformowali, że tradycyjna sztafeta z ogniem olimpijskim, która w czwartek miała ruszyć w podróż po kraju, zostanie anulowana.

"Sztafeta olimpijska nie rozpocznie się" - przekazał dziennikarzom szef Komitetu Organizacyjnego Tokio2020 Yoshiro Mori, ale dodał, że na razie ogień pozostanie w regionie Fukushimy, w północno-wschodniej Japonii, skąd w czwartek miał rozpocząć podróż po kraju.

 

Szef MKOl powiedział z kolei, że na razie ogień pozostanie w Fukushimie jak symbol "zaangażowania i nadziei". "Niech ten płomień będzie dla wszystkich w tych trudnych chwilach niczym światełko w tunelu" - podkreślił Thomas Bach.

 

Igrzyska nie są sprawą życia i śmierci

 

W związku z pandemią koronawirusa, która doprowadziła do przełożenia igrzysk, ogień olimpijski - 12 marca wzniecony tradycyjnie w starożytnej Olimpii - miał być przewożony w samochodzie w specjalnej latarni, a nie przenoszony w rękach biegaczy. Na trasie, która miała prowadzić przez wszystkie prefektury Japonii i trwać 121 dni, miało nie być publiczności.

 

Na całym świecie odnotowano do tej pory ponad 390 tys. przypadków zakażeń koronawirusem; zmarło z tego powodu ponad 17 tys. osób. W Japonii te wskaźniki to - odpowiednio - ponad tysiąc chorych i około 40 zgonów.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie