Co dalej z IBB Polonią Londyn? W Anglii zakończono siatkarski sezon

Siatkówka
Co dalej z IBB Polonią Londyn? W Anglii zakończono siatkarski sezon
fot. sandsphotos.co.uk
Co dalej z IBB Polonią Londyn?

IBB Polonia Londyn może w obecnym sezonie już nie zagrać. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Angielska Federacja Siatkarska zawiesiła wszystkie rozgrywki do 20 maja 2020 roku. Aktualny mistrz Anglii miał w kalendarzu jeszcze cztery mecze, a zwycięstwa mogły zapewnić Polonii kolejny tytuł. Teraz pozostaje oczekiwanie na decyzję władz, w jaki sposób zostanie wyłoniony mistrz kraju i inni medaliści.

Rozgrywki najwyższej ligi angielskiej miały się zakończyć się w połowie kwietnia, a IBB Polonia była na najlepszej drodze do kolejnego złota. W dniu ogłoszenia decyzji o zawieszeniu rywalizacji, londyńska drużyna była liderem tabeli i jedyną drużyną w lidze, która nie przegrała ani jednego spotkania. Równie dobrze radziła sobie w Pucharze Anglii. Awansowała do finału, którego rozegranie zaplanowano na ostatni weekend kwietnia. Rywalem IBB Polonii miał być Durham Palatinates.

 

– Wszyscy zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji. Koronawirus był realnym zagrożeniem dla naszych zawodników, sztabu szkoleniowego, fanów i wszystkich osób związanych z siatkówką, dlatego sami wystąpiliśmy do federacji z inicjatywą zaprzestania rozgrywek. Przykro nam, że nie jesteśmy w stanie dokończyć sezonu, jednak zdrowie i bezpieczeństwo ludzkie jest dla nas priorytetem. Dziękuję Volleyball England za szybkie podjęcie decyzji – powiedział Prezes IBB Polonii Londyn Bartek Łuszcz.

 

Zarząd oraz właściciel klubu oraz sponsora strategicznego IBB Builders Merchants Jacek Ambroży monitorują dynamicznie zmieniającą się sytuację, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na świecie. Prowadzą wewnętrzne konsultacje dotyczących obecnego działania drużyny, są w stałym kontakcie z zawodnikami i sztabem szkoleniowym, by monitorować ich zdrowie i bezpieczeństwo.

 

– W obliczu panującej sytuacji skupiamy się na bieżących sprawach. Jesteśmy do dyspozycji osób związanych z klubem i staramy się, na ile to możliwe, pozytywnie podchodzić do sytuacji. Trudno spokojnie teraz myśleć o przyszłości i podejmować kolejne kluczowe decyzje, jednak małymi krokami będziemy starać się realizować przygotowany uprzednio plan strategiczny. Na organizację wspaniałych wydarzeń siatkarskich przyjdzie jeszcze czas – dodał Łuszcz.

 

W myśl kampanii „zostań w domu, bądź bezpieczny” zawodnicy IBB Polonii Londyn starają się stosować do zaleceń, zachować rozsądek, dbać o siebie i swoich bliskich, a przy tym pozostać blisko siatkówki oraz skupiać się na pozytywach.

 

– Anulowanie rozgrywek wydaje się być jedynym rozsądnym rozwiązaniem w tej sytuacji. Byliśmy na najlepszej drodze do wygrania kolejnych trofeów, ale rozumiem obawę o zdrowie zawodników i wszystkich sympatyków siatkówki. Tęsknota za treningami i meczami już powoli daje się we znaki. W domu ustawiamy jakąś imitację siatki i gramy z synem balonem. W wolnym czasie nadrabiam też zaległości w oglądaniu meczów reprezentacji Polski, czy Ligi Mistrzów. W miarę możliwości staram się dbać o formę i wykonywać ćwiczenia w domowych warunkach. Dobrą aktywnością fizyczną są też zaległe obowiązki domowe, które aktualnie mam czas nadrobić – powiedział kapitan IBB Polonii Londyn, Bartosz Kisielewicz.

 

– Przykro mi, że nie będziemy mogli dokończyć rozgrywek, ponieważ byliśmy na drodze do mistrzostwa i dobrze graliśmy przeciwko drużynom w czołówce ligi. Jednak decyzja o ich anulowaniu jest jak najbardziej słuszna. W obecnej sytuacji musimy skupić się na ważniejszych sprawach niż siatkówka. Mamy przykład z innych państw, do czego może doprowadzić rozprzestrzenienie się wirusa, dlatego bez odpowiedniego odizolowania społeczeństwa i wstrzymania zbiorowych aktywności, w tym wydarzeń siatkarskich, moglibyśmy narazić na niebezpieczeństwo wielu ludzi. Nam też zaleca się, byśmy odizolowali się od innych, więc sytuacja wymaga sporej samodyscypliny. Nie możemy też zaprzestać aktywności, musimy jakoś utrzymać formę. Nie jestem największym fanem biegania, ale w nadchodzącym czasie będę starał się to robić. Planuję także trenować w ogrodzie. Mam nadzieję, że słońce będzie świecić i pomagać mi w realizacji tego założenia. – powiedział Aden Tutton, przyjmujący IBB Polonii Londyn, były olimpijczyk, reprezentant Australii.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze