Koronawirus: W których krajach gra się wciąż w piłkę nożną?

Piłka nożna
Koronawirus: W których krajach gra się wciąż w piłkę nożną?
fot. CyfraSport
Siergiej Kriwiec (były piłkarz m. in. Lecha Poznań) występuje w Dynamie Brześć

Kilka dni temu – mimo rozprzestrzeniającego się koronawirusa – rozpoczął się sezon piłkarskiej ekstraklasy Białorusi. Ale mecze ligowe, jak podkreślają światowe media, odbywają się także w pięciu innych krajach całego globu. Sprawdźcie, w których państwach gra się wciąż w piłkę nożną.

Od 20 do 22 marca rozgrywane były mecze pierwszej kolejki białoruskiej Premier Ligi, do tego z kibicami na trybunach, mimo że odnotowano tam już 81 przypadków zakażenia koronawirusem (dane z wtorku). To jedyna grająca liga piłkarska w Europie.

 

Po pierwszej kolejce jest aż trzech liderów ligi białoruskiej. To FC Mińsk, FK Słuck oraz Eniergietyk-BDU, które solidarnie wygrały premierowe mecze po 3:1. W pierwszej serii spotkań padł tylko jeden remis - 1:1 w starciu Dynamo Brześć i FK Smalawiczy.

 

Zobacz: Jedyna grająca przy pełnych trybunach liga w Europie! "Działamy w normalnym trybie"

 

Poza tym spotkania ligowe odbywają się w Nikaragui i Haiti w Ameryce Środkowej, Burundi w Afryce, a także dwóch krajach azjatyckich: w Mjanmie i Turkmenistanie.

 

Jak zaznaczono, na Haiti odnotowano siedem przypadków zachorowań, a po dwa w Nikaragui i Myanmie. Oficjalnie nie ma zainfekowanych koronawirusem w Turkmenistanie i Burundi.

 

Do niedawna rywalizowali jeszcze piłkarze w ekstraklasach m.in. Rosji, Ukrainy czy Turcji. W Polsce mecze najwyższej ligi nie odbywają się od ponad dwóch tygodni. Po 26 kolejkach zdecydowanym liderem jest Legia Warszawa.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, PAP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze