Kubański siatkarz zakażony koronawirusem!

Siatkówka
Kubański siatkarz zakażony koronawirusem!
fot. PAP
Kubański siatkarz zakażony koronawirusem!

Kolejny dzień przynosi nam kolejnego sportowca zakażonego koronawirusem. Tym razem to kubański siatkarz Javier Jimenez.

Przyjmujący na co dzień reprezentuje barwy estońskiego zespołu Saaremaa VK. Jego test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny, a media spekulują, że siatkarz mógł zakazić się na początku marca. Wtedy jego klub zmierzył się z Power Volley Milano. W dwumeczu znacznie lepsi byli Włosi, którzy wygrali 3:0 oraz 3:1. Jimenez przechodzi przez tę sytuację bez większych objawów - ogłoszono. W Estonii odnotowano na razie 404 przypadku COVID-19.


Kilka dni po rewanżowym meczu w Mediolanie aż pięciu graczy gospodarzy zgłosiło złe samopoczucie oraz gorączkę. 11 marca w estońskim klubie ogłoszono dwa pozytywne wyniki testu na obecność koronawirusa. Teraz dotknęło to Kubańczyka, dla którego jest to pierwszy sezon w Estonii. Wcześniej reprezentował barwy m.in. PAOK czy Pallavolo Molfetta. W 2014 roku został pierwszym Kubańczykiem, który został wytransferowany do zagranicznego klubu, mając zgodę tamtejszego ministerstwa sportu. Trafił właśnie do wcześniej wspomnianego PAOK.

 

Wraz z reprezentacją Kuby wystąpił na mistrzostwach świata w 2014 i 2018 roku.

Nie jest to pierwszy przypadek koronawirusa w siatkówce. Wcześniej to samo ogłoszono m.in. w przypadku Earvina N'Gapetha.

Zobacz także: N'Gapeth zakażony koronawirusem! Siatkarz trafił do szpitala

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze