Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych zakończy się we wrześniu?

Piłka ręczna
Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych zakończy się we wrześniu?
fot. PAP
Szczypiorniści PGE Vive Kielce wciąż mają szansę na wygraną w Lidze Mistrzów

Rozgrywki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych zostaną wznowione najwcześniej w czerwcu – poinformowała Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF). „Będzie to zależało od sytuacji związanej z koronawirusem i decyzji władz poszczególnych państw” – zaznaczył prezydent EHF Michael Wiederer.

EHF początkowo zawiesiła rozgrywki pucharowe w piłce ręcznej na Starym Kontynencie do 12 kwietnia. Teraz działacze europejskiej federacji przygotowali alternatywny scenariusz dokończenia sezonu.

 

„Obecna sytuacja uniemożliwia grę w piłkę ręczną przez następne tygodnie. To nie pozostawia żadnych wątpliwości. Obecnie wszyscy muszą skupić się na zdecydowanie ważniejszych rzeczach niż piłka ręczna, ale musieliśmy opracować alternatywne scenariusze. Jesteśmy świadomi, że ich wdrożenie będzie zależało od sytuacji związanej z koronawirusem i decyzji władz poszczególnych państw” – podkreślił Wiederer w przesłanym PAP komunikacie

 

Zobacz: Rozgrywki piłki ręcznej w Polsce zakończone! Poznaliśmy mistrzów kraju

 

Jeśli uda się powstrzymać pandemię koronawirusa, to zmagania w europejskich pucharach zostaną wznowione na początku czerwca. Mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych zaplanowano w dniach od 1 do 7 czerwca. Rywalem PGE VIVE Kielce na tym etapie rozgrywek będzie Celje Pivovarna Lasko, a Orlen Wisły Płock Telekom Veszprem (pierwsze mecze środa-czwartek w Celje i Płocku - rewanże sobota-niedziela w Kielcach i Veszprem).

 

Ćwierćfinały LM odbyłyby się w dniach 22-28 czerwca, a odstęp między pierwszym meczem a rewanżem wynosiłby tylko trzy dni. Final Four tych rozgrywek, zgodnie z opracowanym terminarzem zaplanowano w Kolonii 22 i 23 sierpnia. Pytanie tylko w jakich składach wystąpiłyby poszczególne drużyny, w sytuacji, kiedy niektórym zawodnikom 30 czerwca kończą się umowy z klubami.

 

Final Four LM piłkarek ręcznych ma odbyć się 5 i 6 września w Budapeszcie, a finał Pucharu EHF piłkarzy ręcznych 29 i 30 sierpnia w Berlinie.

 

Między 15 a 21 czerwca EHF zaplanowała spotkania w ramach prekwalifikacji do mistrzostwa świata w 2021 roku. Rywalem polskich piłkarzy ręcznych będą Litwini. Na mecze eliminacyjne zarezerwowano początek lipca.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze