Małysz: Sezon był udany, ale pozostaje niedosyt

Zimowe
Małysz: Sezon był udany, ale pozostaje niedosyt
fot. PAP
Małysz: Sezon był udany, ale pozostaje niedosyt

Koronawirus nie pozwolił dokończyć sezonu skoczkom narciarskim. - Nie każdy spełnił nasze oczekiwania, dlatego czeka nas ciężka praca - podsumował dyrektor ds. sportu Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz.

Jerzy Mielewski: Czy siatkówka to przydatne narzędzie treningowe dla skoczków narciarskich?

 

Adam Małysz: Siatkówka to w zasadzie bezkontaktowy sport. Doskonale sprawdza się jako ćwiczenie dynamiki i koordynacji. Podczas rozgrzewki polscy skoczkowie najchętniej grają właśnie w siatkówkę lub siatkonogę.

 

Jak ocenia Pan miniony sezon w kontekście osiągnięć naszych skoczków?

 

Na pewno ten sezon był dla nas udany, chociaż odczuwamy lekki niedosyt. Poza Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim i Piotrem Żyłą, pozostali skoczkowie nie punktowali już tak dobrze. Nie każdy spełnił nasze oczekiwania, dlatego czeka nas ciężka praca. Sytuację komplikuje zaostrzająca się kwarantanna. W związku z tym skoczkowie muszą pozostać w domach i trenować we własnym zakresie.

 

Jaka przyszłość czeka skoki w obliczu panującej pandemii?

 

Na razie czekamy na decyzje światowych władz narciarstwa, o tym jak będzie wyglądała rywalizacja w kolejnych miesiącach. Większość imprez została odwołana lub przełożona. Pozostaje kwestia letniego Grand Prix, ale w tym temacie też jeszcze nic nie wiadomo.

 

Program "Poranek z Polsat Sport" od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 do 9:00 w Polsacie Sport i Polsacie Sport News.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie