Manchester City w LM przez koronawirusa? Kluby Premier League mówią stanowcze "nie"

Piłka nożna
Manchester City w LM przez koronawirusa? Kluby Premier League mówią stanowcze "nie"
fot. PAP
Czy ekipa Manchesteru City wystąpi w kolejnej edycji Ligi Mistrzów?

Według doniesień angielskich mediów kluby Premier League zwróciły się do Sportowego Trybunału Arbitrażowego, obawiając się, że pandemia koronawirusa "zamrozi" karę dwuletniego zawieszenia dla Manchesteru City w kwestii występów w Lidze Mistrzów.

Nie tylko UEFA, ale przeciwko Manchesterowi City występuje również osiem drużyn Premier League, które znajdują się w pierwszej dziesiątce tabeli. W tym gronie nie ma jedynie Sheffield United i rzecz jasna "The Citizens".

 

Reszta zwróciła się do Sportowego Trybunału Arbitrażowego w Lozannie, aby uniemożliwić aktualnym mistrzom Anglii udziału w kolejnej edycji Champions League.
14 lutego UEFA nałożyła dwuletnią karencję na Manchester City, jeśli chodzi o występy w Lidze Mistrzów. Powodem tego było nieprzestrzeganie zasad finansowego fair-play. Ekipa z Ethiad musi także zapłacić 30 milionów euro sankcji.

 

Zobacz także: Guardiola dołączył do Messiego i Lewandowskiego. Przekazał fortunę na walkę z koronawirusem

 

City złożyło odwołanie, twierdząc, że ich bilans w budżecie zgadza się. Odwołanie nie zostało jednak jeszcze rozpatrzone z powodu pandemii koronawirusa. Według ośmiu klubów Premier League, to może pozwolić drużynie Pepa Guardioli na udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

 

Wśród klubów, które nie chcą City w tych rozgrywkach są m.in. Liverpool, Chelsea oraz Manchester United i Arsenal, które twierdzą, że występ "Obywateli" byłby niesprawiedliwy względem drużyn, które przestrzegały zasad fair-play.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze