Poznaliśmy mistrzynie Polski w siatkówce!

Siatkówka
Poznaliśmy mistrzynie Polski w siatkówce!
fot. CyfraSport
Siatkarki Chemika Police w trudnym czasie mogą sobie pozwolić na odrobinę radości

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police zostały mistrzyniami Polski w siatkówce kobiet w sezonie 2019/2020. Policzanki były najlepsze po fazie zasadniczej, a w związku z tym, że nie ma możliwości rozegrania fazy pucharowej, to Zarząd PLS przyznał tytuł mistrzowski właśnie Chemikowi.

Chemik zakończył sezon zasadniczy z jedną porażką na koncie, która miała miejsce 2 lutego w domowym meczu z Developresem SkyRes Rzeszów. W pozostałych 21 kolejkach policzanki były niepokonane, a na swojej drodze do mistrzostwa pokonały między innymi dwukrotnie mistrzynie i wicemistrzynie z Łodzi.

 

Siatkarki ze stolicy Podkarpacia, czyli Developres, również zaliczyły tylko jedną porażkę w rozgrywkach (z Chemikiem). W innych meczach straciły jednak jeden punkt więcej niż policzanki, które zakończyły sezon z dorobkiem 60 oczek przy 59 rywalek.

 

Koniec sezonu PlusLigi i LSK!

 

Trzecie miejsce w sezonie 2019/2020 zajął ŁKS Łódź, który nie obronił tym samym tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem. Na piątej lokacie kampanię zakończyła drużyna Budowlanych Łódź.

 

W Lidze Siatkówki Kobiet nie zagra w przyszłym sezonie Visła Warszawa.

 

Końcowa kolejność sezonu 2019/20

 

1. Grupa Azoty Chemik Police
2. Developres SkyRes Rzeszów
3. ŁKS Commercecon Łódź
4. DPD Legionovia Legionowo
5. Grot Budowlani Łódź
6. Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
7. BKS Stal Bielsko-Biała
8. Enea PTPS Piła
9. Energa MKS Kalisz
10. E. Leclerc Radomka Radom
11. #VolleyWrocław
12. Wisła Warszawa

 

Oto fragment komunikatu PLS, dotyczący zakończenia sezonu w LSK:

 

"W Lidze Siatkówki Kobiet zostaje zakończony sezon rozgrywkowy 2019/2020 po pełnej fazie zasadniczej sezonu 2019/2020, bez rozgrywania fazy play-off. W związku z tym, że LSK rozegrała całą fazę zasadniczą Zarząd zdecydował, że zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a kolejność drużyn w tabeli ustalona zostanie według liczby zdobytych punktów meczowych, po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek. Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji otrzymają medale mistrzostw Polski, dodatkowo Grupa Azoty Chemik Police oraz Developres SkyRes Rzeszów prawo rywalizowania w Lidze Mistrzyń sezonu 2020/2021. Policzanki zdobyły więc w tym sezonie podwójną koronę, bo na początku marca sięgnęły po Puchar Polski.


Dodatkowo ustalono, że ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna LSK Wisła Warszawa traci uprawnienie do udziału w rozgrywkach LSK oraz status klubu – członka LSK.

 

O prawo gry w sezonie 2020/2021 w LSK ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny 1. Ligi Kobiet, czyli Joker MEKRO ENERGOREMONT Świecie i UNI Opole. Oba kluby zostaną poddane szczegółowemu audytowi przez zewnętrzny podmiot. W przypadku, gdyby wyżej wymienione zespoły nie spełniły wymogów (pierwszeństwo awansu według wyższego miejsca klasyfikacji końcowej KRISPOL 1. Ligi, po spełnieniu wymogów regulaminowych), takiemu samemu audytowi poddana zostanie Wisła Warszawa, która tym samym będzie wówczas miała szansę pozostać w LSK."

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie