Reprezentantka Szkocji wróciła do pracy pielęgniarki!

Zimowe
Reprezentantka Szkocji wróciła do pracy pielęgniarki!
fot. PAP
Niedawno Wright wywalczyła z drużyną klubową mistrzostwo kraju w curlingu

Reprezentantka Szkocja w curlingu Vicky Wright wróciła do pełnoetatowej pracy jako pielęgniarka na nocnej zmianie – poinformowały brytyjskie media. Powodem decyzji jest chęć niesienia pomocy osobom zainfekowanym koronawirusem.

Niedawno Wright wywalczyła z drużyną klubową mistrzostwo kraju, zaś z kadrą narodową udała się do Kanady na mistrzostwa świata, by rywalizować m.in. o olimpijską kwalifikację. Szybko jednak wróciła do Szkocji, bowiem ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa zawody zostały odwołane.

 

Mistrzostwa świata w curlingu odwołane!

 

Z zawodu curlerka Wright jest pielęgniarką, ale od zeszłego roku postawiła wszystko na sport, starając się sięgnąć po „bilet” na igrzyska w Pekinie w 2022 roku. W obecnej sytuacji wszystko się zmieniło.

 

„Widzę co się dzieje i że istnieją znacznie ważniejsze sprawy niż wydarzenia sportowe. Po powrocie do domu skontaktowałam się z moim przełożonym i powiedziałam, że jestem gotowa zrobić co w mojej mocy, aby pomóc” – stwierdziła Wright, która obecnie pracuje na nocnej zmianie w szpitalu Forth Valley w pobliżu miasta Stirling.

 

Zawodniczka podkreśliła, że teraz „będzie grała swoją rolę w znacznie większym zespole”.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze