Klub Premier League przeznaczy 1000 biletów dla pracowników medycznych

Piłka nożna
Klub Premier League przeznaczy 1000 biletów dla pracowników medycznych
fot. PAP
Brighton przeznaczy 1000 biletów dla pracowników medycznych

Występujący Premier League klub Brighton&Hove Albion podaruje 1000 biletów na przyszłe mecze drużyny pracownikom medycznym. W ten sposób chce podziękować za ich pracę w dobie pandemii koronawirusa.

- Jesteśmy świadomi, że piłka nożna jest teraz ostatnią rzeczą, o jakiej się myśli. Wydaje nam się, że tym skromnym gestem możemy wyrazić wdzięczność dla tych pracowników NHS (brytyjskiej Narodowej Służby Zdrowia), którzy są na pierwszej linii frontu w tej bitwie - powiedział dyrektor wykonawczy Paul Barber, cytowany na oficjalnej stronie internetowej Brighton&Hove Albion.

 

Klub ma nadzieję, że do akcji na zasadzie "łańcuszka" dołączą także rywale. Brighton nominował AFC Bournemouth, którego rezerwowym bramkarzem jest Artur Boruc. "Wisienki" z entuzjazmem odniosły się do tego pomysłu.

 

Zobacz także: Manchester City w LM przez koronawirusa? Kluby Premier League mówią stanowcze "nie"

 

- To fantastyczny gest Brighton, my także szukamy sposobu na podarowanie biletów wszystkim pracownikom, którzy odgrywają kluczową rolę w tych wymagających okolicznościach. To byłby jeden ze sposobów, w jaki futbol mógłby ich docenić - powiedział prezes Jeff Mostyn.

 

Rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy w Anglii są wstrzymane od 10 marca przynajmniej do końca kwietnia. W Wielkiej Brytanii potwierdzono ponad 8000 przypadków zakażenia, zmarły 422 osoby.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze