Legendarny pięściarz zdradził, na co przeznaczył premię za złoty medal olimpijski (WIDEO)

Sporty walki
Legendarny pięściarz zdradził, na co przeznaczył premię za złoty medal olimpijski (WIDEO)
fot. Polsat Sport

Marian Kasprzyk to dwukrotny medalista olimpijski. Jego historia jest niezwykle bogata i ciekawa. We fragmencie rozmowy z Andrzejem Kostyrą zdradził m.in. na co przeznaczył honorarium za zdobycie złotego medalu na IO.

Były pięściarz, który w tym roku skończy 81 lat, największe sukcesy odnosił na igrzyskach olimpijskich. W Rzymie w 1960 roku, walcząc w kategorii lekkopółśredniej, zdobył brązowy medal.

 

Zobacz: 2001 do 2020, czyli kiedy sport się zatrzymał

 

Na następnych igrzyskach w Tokio cztery lata później, został mistrzem olimpijskim w wadze półśredniej. W walce finałowej złamał kciuk w pierwszej rundzie, ale mimo to dotrwał do końca, pokonując faworyta turnieju, dwukrotnego wtedy mistrza Europy Ricardasa Tamulisa (ZSRR). – Powiedziałem Feliksowi Stammowi, że złamałem palce. On zapytał mnie tylko, czy ma mnie poddać. Odparłem, że nie i taka była rozmowa – wyznał Kasprzyk.

 

Utytułowany zawodnik zdradził jaką premię otrzymał za złoto olimpijskie. – Dostałem 30 dolarów – powiedział i dodał: - Premiera poszła na przelew (śmiech) – wspomina Kasprzyk, który zasugerował, że pieniądze poszły na huczne świętowanie.

 

 

Program "Poranek z Polsat Sport" od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 do 9:00 w Polsacie Sport i Polsacie Sport News.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze