Legendarny stadion stanie się szpitalem!

Piłka nożna
Legendarny stadion stanie się szpitalem!
fot. PAP
Maracana mogła w czasach świetności pomieścić ponad 150 tysięcy widzów

Brazylijski kompleks sportowy Maracana w Rio de Janeiro, który obejmuje słynny stadion piłkarski, stanie się tymczasowym szpitalem - poinformowano w czwartek. To kolejny obiekt sportowy w tym kraju przeznaczony do pomocy zarażonym koronawirusem.

Władze stanowe szukają obiektów sportowych do wykorzystania jako tymczasowe szpitale, ponieważ koronawirus coraz bardziej rozprzestrzenia się w Brazylii. Do czwartku odnotowano już ponad 2,9 tys. przypadków zakażeń, a 77 osób zmarło.

 

W Brazylii, podobnie jak w większości krajów na świecie, zawieszono rozgrywki piłkarskie z powodu pandemii.

 

Kluby uczestniczące w Copa Libertadores dostaną pieniądze bez gry

 

Maracana dołączy do stadionu Pacaembu w Sao Paulo i stadionu Mane Garrincha w Brasilii, które zostały przekształcone w tymczasowe ośrodki zdrowia.

 

Na stadionie w Rio de Janeiro odbył się finał piłkarskich mistrzostw świata 2014, a także ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk olimpijskich dwa lata później. Został otwarty podczas MŚ 1950 i jest jednym z największych oraz najbardziej znanych obiektów piłkarskich na świecie.

 

Na razie nie ogłoszono, ile łóżek pomieści Maracana. Nie jest również jasne, czy tymczasowy szpital zostanie wybudowany na boisku piłkarskim, czy gdzieś indziej w kompleksie sportowym, w którym znajduje się również stadion lekkoatletyczny i park wodny.

 

Ogólnie stan Rio de Janeiro przewiduje budowę sześciu tymczasowych szpitali.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie