Młodzi zyskają na przesunięciu igrzysk? "Nie mam gwarancji co do Kurka czy Kubiaka"

Inne
Młodzi zyskają na przesunięciu igrzysk? "Nie mam gwarancji co do Kurka czy Kubiaka"
fot.

Igrzyska olimpijskie zostały przesunięte na 2021 rok w związku z koronawirusem. Co to oznacza dla reprezentacji Polski? Z pewnością więcej czasu na rywalizację o miejsce w składzie, a może także szansę dla młodych siatkarzy, którzy mogą zagrozić pewniakom. - Dla takich zawodników jak Tomasz Fornal czy Bartosz Kwolek rok może dać bardzo wiele - powiedział Łukasz Kadziewicz w "Prawdzie Siatki".

Wicemistrz świata z 2006 roku zwrócił uwagę, że nie ma pewności, w jaki sposób ten rok wpłynie na grę doświadczonych członków biało-czerwonego zespołu, jak Michał Kubiak czy Bartosz Kurek. To siatkarze, którzy od lat stanowią o sile polskiego zespołu.

 

- Nie mam gwarancji na to, jak oni zareagują na ten rok. Zawodnicy z trójką z przodu na pewno mają świadomość, że każdy rok to bardzo dużo w życiu sportowca - stwierdził.

 

Zdaniem Kadziewicza kolejny rok rozgrywek dołoży do gry polskiej kadry ogromną jakość sportową. Jako przykład podał Macieja Muzaja, który zanotował wielki progres grając w rosyjskim zespole Gazprom-Jugra Surgut.

 

ZOBACZ TEŻ: Koniec sezonu PlusLigi i LSK!

 

Na dłuższą chwilę ekspert Polsatu Sport zatrzymał się przy nazwisku Fornala. - Fornal z Radomia i ten z Jastrzębia to dwie inne postacie. Dołóżmy do tego 12 miesięcy dobrego trenowania i grania. Nagle w szerokiej grupie przyjmujących pojawia się nazwisko, które przynosi stempel jakości - powiedział.

 

Do tej pory w roli podstawowych rozgrywających stawiano Fabiana Drzyzgę i Grzegorza Łomacza. Kadziewicz twierdzi jednak, że rok może znacznie podwyższyć notowania chociażby Marcina Komendy, Michała Kędzierskiego czy Marcina Janusza.

 

MKOl decyzję o przełożeniu igrzysk na 2021 rok podjął we wtorek. To wydarzeniem bez precedensu w historii ruchu olimpijskiego. W przeszłości tę największą imprezę sportową odwołano w latach 1916, 1940 i 1944 z powodu I i II wojny światowej, ale nigdy wcześniej nie zmieniono jej daty.

 

Pierwotnie igrzyska w Tokio miały się odbyć w dniach 24 lipca – 9 sierpnia 2020 roku, ale pandemia koronawirusa storpedowała praktycznie wszystkie poprzedzające je zawody sportowe, w tym część kwalifikacji olimpijskich.

 

 

Fragment "Prawdy Siatki" w załączonym materiale wideo. Cały odcinek do obejrzenia [TUTAJ].

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze