Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Bydgoszcz 2020 przełożone

Inne
Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Bydgoszcz 2020 przełożone
fot. PAP
Lucyna Kornobys w 2019 zdobyła złoty medal mistrzostw świata w pchnięciu kulą, ustanawiając wynikiem 7,81 m rekord świata.

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, które miały się odbyć w Bydgoszczy w dniach 2-7 czerwca zostały przełożone. W świetle pandemii koronawirusa COVID-19 Komitet Organizacyjny zawodów, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” i World Para Athletics będzie informował, czy zawody zostaną rozegrane jeszcze w 2020 roku.

Po spotkaniu w środę 25 marca przedstawiciele Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START i World Para Athletics - na podstawie informacji dostarczonych przez polskie władze i Światową Organizację Zdrowia (WHO) - zdecydowali o odroczeniu terminu paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w celu ochrony zdrowia sportowców i wszystkich osób biorących udział w zawodach.

Obie organizacje wyraziły chęć utrzymania Mistrzostw Europy w kalendarzu w 2020 roku, ale będą nadal monitorować sytuację i współpracować z zainteresowanymi stronami w celu ustalenia optymalnej daty alternatywnej.

ZOBACZ TEŻ: Włodarczyk zakończyła współpracę z trenerem

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie