PZPN rozstrzygnął spór Lechii z Peszko. Skrzydłowy jest do wzięcia

Piłka nożna
PZPN rozstrzygnął spór Lechii z Peszko. Skrzydłowy jest do wzięcia
fot. Cyfrasport
PZPN rozstrzygnął spór Lechii z Peszko. Skrzydłowy jest do wzięcia

Sławomir Peszko nie jest już zawodnikiem Lechii Gdańsk. Ważny do 30 czerwca 2020 roku kontrakt 35-letniego pomocnika został rozwiązany z winy gdańskiego klubu. Wszystko w związku z zaległościami w regulowaniu zobowiązań kontraktowych klubu z Pomorza.

W przerwie zimowej Peszko, a także Błażej Augustyn, Rafał Wolski oraz Artur Sobiech, zwrócili się do Lechii z żądaniem uregulowania finansowych zaległości. Cała czwórka od razu znalazła się na cenzurowanym - nie pojechała na zgrupowanie do Turcji, została odsunięta od treningów z pierwszym zespołem i dostała wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.
 
Z tej możliwości skorzystali już wcześniej Sobiech oraz Wolski. Napastnik w połowie stycznia został piłkarzem rywalizującego w tureckiej drugiej lidze Fatih Karagumruk SK Stambuł. Z kolei Wolski trafił do Wisły Płock. Teraz oświadczenie Peszki o jednostronnym rozwiązaniu kontraktu z winy klubu rozstrzygnięto na korzyść byłego reprezentanta Polski. Dokonała tego Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN.
 
Peszko w tym sezonie w barwach Lechii rozegrał 23 mecze, w których strzelił trzy gole oraz zanotował taką samą liczbę asyst.
A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie